Yazılım Geliştirme Süreçlerimiz

Digitexa ailesi olarak yazılım geliştirme süreçlerinde müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda doğru planlama, proje analizi, tasarım, geliştirme ve son olarak testlerle projeler tamamlanır.

Image Description
Image Description
Image Description
SVG

Müşteri Odaklı Yazılım Geliştime

 • 1

  Doğru İhtiyaçları Belirleme

  Müşteri ihtiyacı doğrultusunda oluştuğu yazılım en ince detaylarıyla anlattıktan sonra gerek kendi yazılım ekibimiz gerekse tasarımcı ekibimiz geliştirilecek olan yazılımı veya websitesini tüm detaylarıyla inceledikten sonra bir ihtiyaç listesi oluşturur.

 • 2

  Proje Analizi ve Planlama

  İhtiyaç listesi doğrultusunda belirli bir algoritma ile proje Trello veya Jira gibi gelişmiş proje yazılımlarıyla iş paylaşımı yapılır.

 • 3

  Marka Kimliği ve Kullanıcı Odaklı Tasarım

  Kurumsal marka kimliği önceliğinde yazılım aşamaları geliştirilmeye başlanır. Kullanıcılarını analizleri yapıldıktan sonra tüm tasarımlar müşteriye sunulur ve anlatılır. Sunum tamamlandıktan sonra müşterinin revizeleri planlanır.

 • 4

  Yazılım Geliştirme ve Kodlama

  Tasarımı tamamlanan sayfalar önce front-end ile HTML, CSS ve JS geliştirme aşamasıyla başlanır. Tüm sayfalar front-end için hazır olduğunda back-end yani siteni admin paneliyle haberleşmesini sağlayacağı bölümler geliştirilir.

 • 5

  Yazılım Test Aşamaları ve Yayınlama

  Artık her şey hazırdır. Proje için içerik planlaması yapılır, tam içerikler doğru şekilde eklenir. İçeriklerin tamamen müşteriden temin edilir. İçerikler doğrultusunda bazı alanlar tekrar düzenleme yapılır. Bu düzenlemeler tamamlandıktan sonra proje yayın hayatına geçirilir.

 • 5

  Kullanıcı Deneyimlerinin Geliştirilmesi

  Kullanıcı testlerine başlanır bu nokta da proje kullanıcılara ihtiyaç duyacaktır. Proje büyüklüğüne göre analiz edilir ve bir UX/UI headmap (ısı haritası) çıkartılır. Headmap sayesinde ise hangi kullanıcı en çok nereye tıklıyor bu çalışmalar yapılır.
  Headmap nedir? Website ısı haritası nasıl çıkartılır? yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Proje Yöneticisinden Destek Al

Agile (Çevik) Proje Yönetimi

Agile, yazılım geliştirmede kullanılan, işbirliğini, kendi kendini organize etmeyi ve uyarlanabilirliği içeren bir metodolojiyi ifade eder. "Agile" kelimesinin kendisi, hızlı hareket etme yeteneği veya bu bağlamda değişikliklere yanıt verme yeteneği olarak tanımlanır.

Çevik manifestoda uygulanan 12 ilke ile birlikte dört değer vardır:

Scrum

Scrum, çevik metodolojinin birçok geliştirme yönteminden biridir. PPL projemde, ekibimizin organize olması ve daha kısa sürede daha fazla işi bitirebilmesi için scrum uyguluyoruz. Scrum, tipik olarak iki ila üç hafta süren sprintlerden oluşur.

Scrum Master