Proje Teklifi
Web Tasarım Ajansları

Teknoloji sayesinde hayatımızın her aşamasında köklü değişiklikler meydana geldi. Önceden matbaalarda basılarak elimize ulaşan evraklarla yürütülen reklam, tanıtım, bildirim ve yayım işlerinin tamamı artık bir telefon ile tamamen elimizin avucumuzun altında yer alamaya başladı. Özel hayatımızda olduğu kadar da teknoloji kullanımı iş hayatımızda sektörel ve endüstriyel olarak karşımıza fazlaca yerini almaya başladı. Bu yerini almaya başlayan teknolojik akımın arkasında devasa bir hizmet sektörü olduğunun bilmek gereklidir. Bu hizmet sektörünün en önemli ve en etkili bölümünde yer alan kurumlar ise web tasarım Ajanslarıdır. 

 

 

Web tasarım ajansı nedir, ne iş yapar?

Web tasarım ajansları, bir web sitesi kurulumu tamamlandıktan sonra teknolojinin hükmettiği internet dünyasında yerinizi sağlamlaştırmak ve sürekli olarak ön planda olmanızı sağlayan kurumlardır. Web tasarım ajanslarının yapmış olduğu işler, kreatif tasarımlara sahip olan internet siteleri, kişisel veya kurumsal kimliğe sahip olan web siteleri, bu sektörde tanıtıma markalaşmaya ve dijital ortamlarda var olmaya dair ne var ise web tasarım ajansları tarafından hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Web tasarım ajansları bir tür ARGE araştırma merkezi gibi davranarak sizin ve kurumunuz için en özel en nitelikli en kreatif siteyi oluşturmayı hedef alırlar.

Web tasarım ajanslarının yürüttüğü çalışmalar genel hatlarıyla nelerdir?

Hayatımızın her anında gerek kişisel gerek kurumsal olarak tanıtıma ve popüler olmak istiyoruz. Bu sebeple internet kullanımı oldukça fazla önem arz etmektedir. Web tasarım ajansları gerek bir ürünün tanıtımı ürünlerin web sitelerinde yer alması, arama motoru optimizasyonu SEO kurallarına uygun olarak ön plana çıkma işlemlerinin yapılması, ya da bir organizasyon için yapılması gereken tanıtımları, kurumlarla ilgili basın duyurularını, reklam faaliyetlerini, basın ve halkla ilişkiler birimleri için gereken donelerin hazırlanma işlerini, kişilerin tanıtım sayfalarını, sosyal medya hesaplarının yönetimlerini profesyonel olarak yönetilmesini sağlarlar.

 

Web tasarım ajansları kreatif çalışmaları üretirken neleri kullanır?

Arayüz dizaynı, bir web sitesinin ön plana çıkan ve kullanıcılar tarafından görülen yüzüdür. Bu ara yüzleri tasarlarken html5 kodları, resimler css kodları, videolar, müzikler, yazılar, makaleler ve genel adı web içeriği olan her şeyi kullanırlar. Bu kullanılan materyallerin tamamını, son kullanıcıya en iyi, en hızlı ve yaratıcı şekilde  sunmak web tasarım ajanslarının en önemli görevleri arasında yer almaktadır.

Kod dizaynı, web sitelerinin arka planında çalışmasını ve güvenle işlem yapmasını sağlamak için web tasarım ajansları ajax kodları, php kodları, javascript kodları, mysql veritabanı işlemleri ve diğer programlama dillerini kullanırlar.

örnek tasarım

Web tasarım ajansları ile web sitesi hazırlayan normal kurumlar arasında farklar nelerdir?

Web sitesi hazırlayan birçok firma bulunmaktadır. Bunlardan farklı olarak web tasarım ajansları sadece sitenin hazırlanmasının yanı sıra, sitenin yanında ürünün, kurumun, kişinin veya ön plana çıkartılması gereken her şeyin marka değeri kazanmasını, son kullanıcıya ulaşım konusunda yayınladıkları içeriklerle doğru ve güvenli bir ortamda hizmet vermesini sağlarlar. Bu hizmeti verirken gerek marka tescil işlemleri gerek marka yönetimi gerek sosyal medya yayın politikası oluşturulması ve organik kullanıcı trafiğinin arttırılması için gerekli çalışmaları yapar.

 

Web tasarım ajansları hizmetlerinin başlıcaları nelerdir?

İlk ve en öncelikli olarak yapılan hizmet web tasarımıdır. Bu hizmetin yanı sıra

 • Yazılım
 • Logo tasarımı
 • Afiş tasarımı
 • Banner tasarımı
 • Arama motoru optimizasyonu,
 • Sosyal medya yönetimi
 • Grafik tasarım
 • Kurumsal kimlik oluşturma
 • Marka yönetim süreçleri
 • Hazırlanana web sitesi ve yazılımın periyodik olarak güncellenmesi
 • Web siteleri için içerik üretimi
 • Web siteleri için SEO uyumlu makaleler yazılması

 

Web tasarım ajanlarını kimler ne sebeple tercih etmeli?

Web tasarım ajansları kişilerin ve kurumların teknolojik dünyada ihtiyacı haline gelmiş olan birçok görevi üstlenir. Bu görevi üstlenmek yeterli olmayacağı gibi en iyi şekilde yönetilmesini sağlarlar.

Kurumsal işyerleri, kendi yaptığı işlerin tanıtımlarının yapılmasını isteyen önemli kişiler web tasarım ajanslarını tercih edebilirler.

web tasarım ajansı dikkat edilmesi gerekenler

Web tasarım ajansı seçerken nelere dikkat edilmeli? 

 • Seçmeyi düşündüğünüz web tasarım ajansının referansları mevcut mu?
 • İstediğiniz çalışmayı tamamlamak için size ne kadar süre belirledi?
 • İstediğiniz çalışma için web tasarım ajansınız ne kadar bir fiyat sundu?
 • Size sunulan ürünlerin garantisi var mı?
 • Size sunulan tasarımın tamamı lisanslı ürünler kullanılarak mı hazırlanıyor?

Bir Toplantı ?

Harika web projeleri için, bi çay belki bi kahve? :)

Merkez

Koşuyolu Mah, Ali Nazime Sok No:32, 34784
Kadıköy /İstanbul

Email Adresimiz

info@digitexa.com

BİLGİ TALEP FORMU

BİLGİ TALEP FORMU