Proje Teklifi
Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil cihazların önemi gün geçtikçe hızla artış göstermekte. Özellikle iOS ve Android cihazların yaygınlığı bilinmektedir. 

Yeni müşterilere veya var olan müşterileriniz çok daha hızlı ve kolay hizmet sağlayabilmek için mobil uygulamalar yaygınlaşmaya başlamıştır. 

digitexa, mobil uygulama geliştirme  

Mobil Uygulama Nasıl Geliştirilir ? 

Mobil uygulama geliştirmek için çeşitli bir çok araç ve programlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Özellikle iOS bir cihaza mobil uygulama geliştirmek istiyorsanız kesinlikle bir mac cihaza ihtiyaç duyuyorsunuz. Apple'ın her hangi bir cihazını aldıktan sonra bilgisayarınıza XCode kurarak artık sizde iOS için mobil uygulama geliştirebilirsiniz demek oluyor. Android cihazlarda ise herhangi bir cihaz ile mobil bir uygulama geliştirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken AndroidStudio kurmak. Android studio uygulamasını kurduktan sonra mobil uygulamalar geliştirebilirsiniz. 

XCode: Ä°lgili resim

Android Studio: 

 

Mobil Uygulama Geliştirilirken Bilinmesi Gerekenler

Mobil uygulama geliştirmeye başlamadan önce bilmeniz gereken bazı yazılım dilleri vardır. Eğer iOS için bir mobil uygulama geliştirecekseniz yapmanız gereken sadece Swift öğrenmektir. Swift object oriented tabanlı bir yazılım dilidir. Fakat android için bir mobil uygulama geliştirecekseniz ihtiyaçınız olan Java programlama diline hakim olmalısınız. 

Tabi ki isterseniz CrossPlatform olarak anlatılan bazı Hybrid mobil uygulamalarda geliştirebilirsiniz. Hybrid uygulamalar için ise genellikle çoğu hepimizin bildiği HTML, CSS ve Javascript ile geliştirilir. Hatta hybrid uygulamalar için geliştirilmiş bir çok framework mevcuttur. Bunlardan en önemli IONİC'tir. Ionicfreamework linkinden incelemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Digitexa Nasıl Mobil Uygulama Geliştirir ?

İhtiyaçınız olan mobil uygulamalar öncelikle bir SWOT çalışma yapılır. SWOT çalışmasının ardından bütçe değerlendirilmesi yapılır. Bütçe ise tamamen adam/saat uygulaması ile çalışmaktadır. Bütçe belirlenirken tamamen projede yapılması ve olası oluşabilecek sistem hataları konuşulur. 

Digitexa performans ve maliyeti önemsediği için uygulamarında genel de Hybrid teknolojisini önermektedir. Bu sayede çok daha kısa sürelerde ve maliyeti daha düşük uygulamalar çıkartmaktadır. 

Projeleriniz de yazılım ekibi ve tasarım ekibi doğru orantıda çalışmaktadır. Bu çalışma hata azaltma ve görünüş güzelliklerini ortaya koyar.

Bir Toplantı ?

Harika web projeleri için, bi çay belki bi kahve? :)

Merkez

Koşuyolu Mah, Ali Nazime Sok No:32, 34784
Kadıköy /İstanbul

Email Adresimiz

info@digitexa.com

BİLGİ TALEP FORMU

BİLGİ TALEP FORMU