Proje Teklifi
E-Ticaret

E-Ticaret

E-ticaret, internetin hayatımıza girmesiyle ortaya çıkan bir kavramdır. E-ticaret, ürün ya da hizmetlerin internet üzerinden tüketicilere sunulması ve satışa çıkmasıdır.

roketly

Günümüzde artık geleneksel pazarlama yöntemlerinin arasında e-ticarette yerini almış durumda. Bu sayede firmalar sınırlı lokasyonlara değil tüm Türkiye’ye satış yapma imkanı bulmuşlardır. E-ticaret özellikle KOBİ’ler için oldukça önemli bir ticaret çeşididir. E-ticaret ile satışlarını artırmak isteyen firmalar önce Pazar araştırması ve hedef kitle analizi yapmalıdır. Pazar ve hedef kitle analizlerinin sonucunda tüketicilerin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda oluşturulan strateji ile e-ticarette başarıyı yakalamak mümkündür. E-ticaret hemen hemen her sektör için uygundur ve uygulanması oldukça basittir.

E-Ticaret’in Faydaları Nelerdir?

İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte kişilerin alışveriş alışkanlıkları da değişiklik göstermeye başlamıştır. Bu da e-ticaretin oluşmasına sebep olmuştur ve firmalar online alışverişe yönelmeye başlamıştır. Peki, e-ticaretin işletmeye faydaları nelerdir?

  • Şirketler mağazaları ile belirli lokasyonlardaki müşterilere ulaşabilmektedir. Bu mağazalar ile ulaşılabilecek müşteri sayısı da sınırlıdır. E-ticaret sayesinde işletmelerin sınırsız müşteriye ulaşma imkanı vardır. Farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde insanlara ürünlerin ulaşabilmesi firmaların büyümesini sağlayacaktır.
  • Mağazalarda 7/24 satışın olması olanaksızdır. Fakat online mağazaların saat sınırlaması yoktur. E-ticaret ile online mağazalar müşterilere 7/24 hizmet sunmaktadır. Tatiller ve mesai saatlerinin dışında dahi ürünleriniz müşterilere ulaşabilir ve satılabilir.
  • Mağazalarda firmaların her ürünü sergilenemeyebilir. Farklı lokasyonlarda ki mağazalarda farklı ürünler bulunabilmektedir. Online mağaza ile firmaların tüm ürünleri sınırsız bir şekilde sergilenebilmektedir. Ayrıca bu ekstra maliyet isteyen bir durum değildir.
  • E-ticarette üyelik sistemi ile alışveriş yapılmaktadır. Üye olarak alışveriş yapan müşterilerin tüm bilgileri firmanın havuzunda bulunmaktadır. Bu sayede firmanın kampanyaları müşterilere mail ve sms yolu ile iletilebilir. İndirim, promosyon gibi duyurumlardan müşterilerin haberdar olması satışların artmasını sağlayacaktır.
  • E-ticarette güveni sağlayan firmalar satışlarını katlayabilir. İnsanlar güven duydukları sitelerden alışveriş yapar ve o siteleri tavsiye ederler.

Firmanızın satışlarını artırmak ve daha fazla müşteriye ulaşmak için e-ticaretten yararlanmalısınız. Sizde Digitexa’nın e-ticaret hizmetinden yararlanmak istiyorsanız web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Her şey dahil e-ticaret paketi Roketium’u şimdi satın alabilirsiniz. Hemen satışa başla

Bir Toplantı ?

Harika web projeleri için, bi çay belki bi kahve? :)

Merkez

Koşuyolu Mah, Ali Nazime Sok No:32, 34784
Kadıköy /İstanbul

Email Adresimiz

info@digitexa.com

BİLGİ TALEP FORMU

BİLGİ TALEP FORMU