Bir e-learning Web Sitesi Nasıl Oluşturulur: İş Modelleri, Temel Özellikler ve Maliyet

Forbes'a göre , e-Eğitim pazarı 2025 yılına kadar 325 milyar dolara ulaşacak. Burada ve orada daha fazla eğitsel girişimin yükselmesine şaşmamalı ve bunların çoğunun benzersiz fikirleri, özellikleri ve yetenekleri var.

Image Description
Z. Sena Doğan
2 yıl önce
Paylaş:
Bir e-learning Web Sitesi Nasıl Oluşturulur: İş Modelleri, Temel Özellikler ve Maliyet

Forbes'a göre , e-Eğitim pazarı 2025 yılına kadar 325 milyar dolara ulaşacak. Burada ve orada daha fazla eğitsel girişimin yükselmesine şaşmamalı ve bunların çoğunun benzersiz fikirleri, özellikleri ve yetenekleri var.

Ancak bir e-öğrenme web sitesi oluşturmak için milyar dolarlık bir fikre sahip olmak yeterli değildir. Daha ziyade, ortak bir projeyi büyük bir projeye dönüştüren, istikrarlı ve güvenilir bir platformla parlak fikirlerin bir kombinasyonu. Tıpkı Coursera, Udemy ve diğer devler gibi.

Peki başarılı olacak bir e-öğrenme platformu nasıl oluşturulur? Hangi modeller var, sahip olunması gereken özellikler neler ve maliyeti ne olacak? Bu makalede, tüm bu soruları ele alıyoruz - özellikler, iş modelleri, oluşturma adımları ve tabii ki geliştirme maliyeti.

e-Öğrenim Platformları ve Türleri

Eğitim alanına yeni girdiyseniz, önce e-öğrenme platformunuzun neyle ilgili olduğuna odaklanmalısınız.

İşte harika eğitim web sitelerinin yaptığı şey:

  • Çok sayıda yararlı eğitim materyali içerir ve öğrencilere mükemmel bir öğrenme deneyimi sunar.
  • Kullanıcı platformu etkileşimlerini sorunsuz, sorunsuz ve hatasız hale getirin.
  • Öğrencilere ilerlemelerini gerçek zamanlı olarak takip etmelerini sağlayın.

Bu kriterlere uyan en popüler eğitim kaynakları olan Coursera , Udemy , EDX ve Udacity. Bu e-öğrenme platformları çevrimiçi kurs pazarlarına aittir - öğrencilerin tercihlerine ve ilgilendikleri alanlara göre öğrencilerin bağımsız olarak ders almalarına izin verir.

E-öğrenme pazarlarında nadiren içerik biçimi sınırlamaları vardır. Öğrenciler ders kitaplarından, eğitici videolardan, alıştırmalardan, oyunlardan, podcast'lerden vb. Faydalanırlar. Platformlar, materyalleri yavaş yavaş, parça parça verir, böylece öğrenciler tonlarca alıştırma ve görevle boğulmaz.

Coursera ve Udemy'nin İş e-Öğrenim Modellerini Karşılaştırma

Kendi e-öğrenme web sitenizi oluşturmak istiyorsanız, ana aşamalardan biri iş modelini seçmektir. Kullandığımız en bilinen modellere ortaya çıkarmaya gidiyoruz, basit hale getirmek için Coursera ve Udemy örnekler.

Her iki platform da çevrimiçi kurslar sağlasa da, iş modelleri biraz farklı. Coursera, üniversiteler ve kolejlerle birlikte çalışarak üniversite profesörleri tarafından kaydedilen derslere erişim sağlar. Michigan Üniversitesi, Stanford, London Imperial College, Arizona Eyalet Üniversitesi ve diğer birçok kuruluşla işbirliği yapıyorlar.

Coursera şimdilik 29 ilçeden 148 kurumla çalışıyor ve bu kaynak zaten geleneksel eğitim için iyi bir rakip haline geldi. Platform, aynı kalitedeki materyallere ayda 39-79$ arası erişim sağlıyor.

Ayrıca, platformda 1150'den fazla ücretsiz kurs var. Ancak bir öğrenci bir sertifika almak isterse, bunun için ödeme yapmalı veya Mali Yardım programına başvurmalıdır .

Ancak Coursera kaliteyi tercih ederken, Udemy hem nitelik hem de miktar üzerine bahis oynar. Yöntemlerinden biri, 130.000'den fazla (Coursera tarafından sunulan 2.700'e kıyasla) çok çeşitli kurslar sunmaktır . Çoğunlukla kısa sürelidir ve bireysel eğitmenler tarafından oluşturulurlar.

Yine de Udemy kursları kimse tarafından eklenemez. Tüm katılımcılar bir kursu yayınlamadan önce kimliklerini doğrulamalı ve kursu kalite incelemesi için incelemelidir.

Udemy doğrulaması şu şekilde gerçekleşir: İlk olarak, eğitmenler kursa ilişkin sahiplik haklarını belirlemeli ve ardından aşağıdaki ayrıntıları sağlamalıdır:

  • yasal isim
  • adres
  • doğum tarihi
  • kimlik Numarası

Genellikle doğrulama sadece birkaç saniye sürer ve Kalite İnceleme Ekibi gerekli düzeltmeleri bulamazsa, kurs piyasada yayınlanacaktır.

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.