Yazılım DigitInsight

Bir e-learning Web Sitesi Nasıl Oluşturulur: İş Modelleri, Temel Özellikler ve Maliyet

Forbes'a göre , e-Eğitim pazarı 2025 yılına kadar 325 milyar dolara ulaşacak. Burada ve orada daha fazla eğitsel girişimin yükselmesine şaşmamalı ve bunların çoğunun benzersiz fikirleri, özellikleri ve yetenekleri var.

İnsanları Yapay Zekanın merkezine yerleştirmek

Doğumda, biz insanlar çaresiziz. Tam bir düşünceyi ifade etmeden önce yaklaşık iki yıl, yürüyemeyen bir yıl geçiririz ve daha birçok yıl kendimiz için savaşamaz. Hayatta kalmak için etrafımızdakilere tamamen bağımlıyız. Şimdi bunu diğer birçok memeliyle karşılaştırın. Örneğin yunuslar yüzerek doğar; zürafalar saat içinde durmayı öğrenir; Bir bebek zebrası, kırk beş dakika içinde doğabilir.

API nedir?

“API” kelimesini tanıdıklarını duydunuz ve bunun tam olarak ne olduğunu merak ettiniz mi? Belirsiz bir fikriniz var mı, ancak bir API ile neler yapabileceğiniz ve nasıl bir tane oluşturabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Github nedir ? Github neden tercih edilir

Github, yazılımcılar için geliştirilmiş bir sosyal ağdır. Öncelikle github'ın amacı bir yazılım projesinde birden çok yazılımcının bu yazılım projesini geliştirmek ve tek bir yazılım haline getirmek için kullandığı bir sosyal ağdır.

Yazılımlar Nedir, Kaça Ayrılır?

Uygulama yazılımlarını anlatabilmek için öncelikle uygulama yazılımları nedir diye sormak ve buna cevap vermeye çalışmak doğru olacaktır. Uygulama yazılımları bir bilgisayarda belli amaçlar için kullanılmak üzere hazırlanmış özel programlara denir.

Python Nedir ?

Eğer hayatınızın bir döneminde herhangi bir programlama dili ile az veya çok ilgilendiyseniz, Python adını duymuş olabilirsiniz.

HTML DOM nedir ?

HTML DOM’un tam olarak açılımı “Document Object Model” demektir. Türkçe karşılığı “Belge Nesnesi Modeli” demektir.