Web Tasarımı Ajansı Ararken Düşülen Hatalar

Web sitesi, günümüzde hemen hemen her firmanın sahip olması gereken şeyler arasında yer alıyor.

Image Description
Z. Sena Doğan
3 yıl önce
Paylaş:
Web Tasarımı Ajansı Ararken Düşülen Hatalar

Web sitesi, günümüzde hemen hemen her firmanın sahip olması gereken şeyler arasında yer alıyor. Özellikle kurumsal firmalar ve e-ticaret ile ilgilenen firmalar mutlaka profesyonel bir web sitesine sahip olmalıdır. Bu sayede firmalar müşterilerine online ortamlardan kolaylıkla ulaşabilir ve internet üzerinden ürünlerinizin satışını yapabilirler. Profesyonel web sitesine sahip olmak isteyen kişiler profesyonel bir web sitesi hizmeti veren ajans bularak kendilerine uygun web sitesi yaptırmak isterler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en kritik nokta web sitesi ajanlarını seçerken dikkat edilmesi gereken şeylerdir. Kişiler bu ajansları tercih ederken bazı büyük hatalar yaparak kötü sonuçlar elde edebilir. Peki, bu hatalar nelerdir? Gelin inceleyelim…

Mantık Dışı Beklentiler

Hem kusursuz biz web sitesi hem de binlerce özelliği aynı anda beklemek biraz mantık dışı biraz harekettir. İşinize yarayacak ya da yaramayacak her türlü özelliğin web sitenizde bulunması hem bütçenizi zorlayacaktır hem de web sitenizde gereksiz dataların birikmesine sebep olacaktır. Örneğin, eğer e-ticaret yapmayacaksanız yani onlien ortamda ürünlerinizi satışa çıkarmayacaksanız web sitenizde e-ticaret özelliği olmasına gerek yoktur.

Hedef Belirmemek

Hem web sitesi tasarımlar için hem de diğer reklam işleriniz için en önemli nokta kendinize bir hedef belirmektedir. Bu hedef doğrultusunda ajansa beklentilerinizi, amaçlarınızı ve isteklerinizi aktarabilir ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Arkadaş Yardımı ile Web Sitesi Hazırlatmak

Benim arkadaşım yazılımcı, arkadaşım reklam ajansında çalışıyor o halleder bizim siteyi gibi düşünceleriniz varsa hemen aklınızdan silin. Çünkü bu hem kurumsallığınız hem de web siteniz için oldukça yanlış bir düşüncedir. Bu düşünce ile müşterilerinizi etkileyeceğiniz kaliteli ve profesyonel bir web sitesine sahip olamazsınız.

Devam Eden Maliyetleri Unutmak

Web sitesini hazırlattıktan sonra yıldır 1 ya da birkaç kez olmak üzere bazı ücretler ödemeniz gerekir. Ajansınız ile anlaşırken hepsi dahil fiyat aldığınızdan emin olmalısınız. Bazı ajanslar bu maliyetleri içine katmadan bir teklif sunarak müşterilerini mağdur edebilmektedir. Küçük bir araştırma yaparak web sitenizin devam eden maliyetlerini öğrenebilir ve ajanstan aldığınız fiyatın içinde olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.