Web Tasarım Nedir?

Dijitalleşmenin her geçen gün insan hayatının ayrılmaz bir parçası olmaya başlaması neticesinde karşımıza çıkan web tasarım; internet kullanıcılarının internet deneyimi sırasında kullandıkları web sitelerinin tasarımı anlamını taşır.

Image Description
Z. Sena Doğan
3 yıl önce
Paylaş:
Web Tasarım Nedir?

Dijitalleşmenin her geçen gün insan hayatının ayrılmaz bir parçası olmaya başlaması neticesinde karşımıza çıkan web tasarım; internet kullanıcılarının internet deneyimi sırasında kullandıkları web sitelerinin tasarımı anlamını taşır. Web tasarımı hizmetleri; grafik tasarım ve web yazılım olarak farklı kanallarda değerlendirilebilir. Grafik tasarım kısmı kullanıcıların karşılaştıkları görsel ve yapının oluşturulması ile ilgiliyken web yazılım kısmı daha çok web sitelerinin alt yapısı ile ilgilenen alandır. Bu anlamda grafik tasarımı üst yapı; web yazılımı alt yapı hizmeti olarak değerlendirmek mümkündür. Web sitesi sahipleri tarafından oldukça ilgi gören ve ihtiyaç duyulan bu iki hizmet Konya web tasarım ile ayağınıza geliyor. Alanında uzman ekibimiz ve deneyimli kadromuz ile web sitenizde ihtiyaç duyduğunuz her türlü tasarım ve optimizasyon konusunda size uzman desteği sunuyoruz.

Web Tasarım Öğeleri

Web tasarım hizmetleri sırasında yapılan işlemler bor bütün olarak değerlendirilse de Konya web tasarım hizmetleri aslında birbiri ile bağlaşık farklı öğelerin bir araya getirilmesi ile gerçekleştirilir. Tasarım hizmetlerinin web yazılım hizmeti ile bütünleşmesi ile de web sitesi ortaya çıkar. Bu anlamda tasarım kısmında şu öğeler oldukça önemlidir;

Düzen: Web sayfasındaki içerik ve görsellerin belirli bir düzen içerisinde yerleştirilmesi ve web sayfasının göze hitap etmesi kullanıcı deneyimini iyileştirir.

Renkler: Temsil edilecek marka veya kuruma ait renklerin kullanılması web sayfası için oldukça önemli bir husustur. Bu konu web sitesinin trafiğini de doğrudan etkiler.

Grafik: Doğru seçilmiş grafikler web tasarım ve web yazılımın başarısını doğrudan belirler.

İçerik: Web tasarımı ne kadar başarılı olursa olsun doğru ve bilgilendirici olmayan içeriklerle oluşturulmamış bir web sayfası başarısızlığa mahkûmdur.

Font: Grafik ve düzen ile ilişkili olan font seçimi Konya web tasarımı hizmetlerinin başarısında önemli rol oynar.

Digitexa ile Farkı Hissedin

Digitexa olarak Türkiye’nin her yerinde sunduğumuz etkili ve kaliteli hizmetlerimiz ile harika bir web sitesine sahip olmanız için elimizden geleni yapıyoruz. Üstelik hizmetlerimiz kapsamında sadece web tasarımı ve web yazılım değil aynı zamanda raporlama ve analizler ile de başarınızı destekliyoruz.

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.