Neden Wordpress Kullanılmamalıdır

Bu yazımızda sizlere WordPress'i tercih etmemelisiniz hakkında bilgiler paylaşacağız. WordPress, adından da çalıştabileceğiniz üzere daha çok içerik paylaşmak ve o içerikleri HTML ile birlikte CSS kullanarak içeriklerinizin güzel görüntülenmesini sağlamaktadır. Fakat blog yazıları dışında kullanıldığında plugin kullanmanız ekstra wordpress özelliklerini aktif etmeniz gerekmektedir.

Image Description
Z. Sena Doğan
3 yıl önce
Paylaş:
Neden Wordpress Kullanılmamalıdır

Bu yazımızda sizlerle WordPress'i neden tercih etmemeniz gerektiği hakkında bilgiler paylaşacağız. WordPress, adından da anlaşılacağı  üzere daha çok içerik paylaşmak ve o içerikleri HTML ile birlikte CSS kullanarak içeriklerinizin güzel görüntülenmesini sağlamaktadır. Fakat blog yazıları dışında kullanıldığında plugin kullanmanız ekstra wordpress özelliklerini aktif etmeniz gerekmektedir. 

WordPress ile kurumsal web tasarım yapılmamalıdır.

Kullanıldığı durumda ekstra eklentiler(Plugins) kullanmanız gerekir. Bu eklentilerin ise farklı kullanıcılar tarafından yazılımları yazılır. Bu yazılımları yazarken hiç bir kontrolden geçirmezler ve siz alıp kullanmaya çalışırsınız fakat bir süre sonra bu yazılım geliştiricileri bu eklentilerden beklentilerini karşılamadığında veya daha çok para kazanma isteğiyle, siteniz üzerinden spam yapmaya başlayacaklardır. 

Bu eklentiler üzerinden oluşturulabilecek olan spamlar;

  • Reklam bazlı e-mail gönderimi,
  • Siteniz üzerinde farklı içerikler paylaşımı,
  • Google'da banlanma,
  • Yüksek sunucu ödemeleri.

1. Reklam Bazlı E-mail Gönderimi

Sizin hiç haberiniz olmadan sisteminiz, hostinginiz ve domain(site ismini, firma adınız) üzerinden çok fazla spam olarak e-mail gönderimi gerçekleşir ve bu işlem hostinginiz için ayrılan cpu ve ram aşırı kullanımına sebep olur. Burada ise en büyük sorun siteniz yavaşlayacak ve çok geç açılacaktır ki bunu ne kullanıcı ne de google sever. Eğer bir hosting değil de güçlü bir sunucu kullanıyorsanız sizi çok ciddi zarara uğratacaktır. 

2. Farklı İçerik Paylaşımı

Burada farklı içeriklerden kastımız sizin bilmediğiniz ve işinize yaramayacak şekilde (İngilizce, Çince ve Korece) içerik paylaşımı yapılır ve sizi türkçe google da negatif yönde etkileyecektir.

3. Google'da Banlanma

Şimdilerde belki google aramalarında çıkmak sizin için önemli değildir. Fakat insanlar, kullanıcılar sitenize girmek için ilk olarak Google’a soracaktır. Google da kendi firma adınızla bile görünmüyorsanız sizin için sıkıntılar oluşturacaktır. 

4. Yüksek Sunucu Maliyetleri

Başlarda size ucuz gelebilecek bir tema ile birlikte çok düşük bütçelere kurumsal web sitenizi oluşturabilirsiniz. Fakat ilerleyen süreçte ciddi maliyetlerde sunucu ve ya farklı ödemeler yapmanız gerekecektir.

 

Yine de tüm bunlara rağmen ucuz olması açısından WordPress'i tercih ederseniz işinde uzman, bu işi gerçekten doğru bir şekilde yapan kişileri tercih etmelisiniz. WordPress kullanan firmaları veya kullanıcıların size sürekli destek vermesi için bir sözleşme yada yazılı bir belge alınız!

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.