E-Ticarette Sosyal Medya ve İnternet Reklamlarının Önemi

E-ticaret firmaları dijital dünyayı takip eden ve dijitalleşmeye ayak uyduran firmalardır. Bu nedenle sosyal medyaya ve internet reklamlarına önem vermektedirler.

Image Description
Z. Sena Doğan
3 yıl önce
Paylaş:
E-Ticarette Sosyal Medya ve İnternet Reklamlarının Önemi

E-ticaret firmaları dijital dünyayı takip eden ve dijitalleşmeye ayak uyduran firmalardır. Bu nedenle sosyal medyaya ve internet reklamlarına önem vermektedirler. E-ticaret firmaları internet reklamcılığı ve sosyal medya çalışmaları ile müşterilerine etkileyerek satışlarını artırmaya çalışmaktadır.

Sosyal medya platformlarında bulunan hesaplar her kullanıcının kimliğini yansıtmaktadır. Dolayısıyla sosyal medyada var olan firmaların kimliğini sosyal medya hesaplarındaki paylaşımları belirlemektedir. Bu nedenle firmaların sosyal medya hesaplarında kurumsal renklerini, logolarını, sloganlarını, web sitesi adreslerini, iletişim bilgilerini ve diğer sosyal medya hesaplarının bağlantılarını bulundurmaları gerekmektedir.

Tüketiciler bir e-ticaret sitesinden bir ürün satın almadan önce sosyal medya hesaplarını incelerler. Özellikle yeni kurulan bir e-ticaret sitesinin sosyal medya hesaplarının güvenilir olması gerekmektedir. Kullanıcılar güvenilir buldukları hesapların web sitelerinden ürün satın alabilirler. Ya da kullanıcılar banner reklamlarını gördüğü bir e-ticaret sitesine girerek de ürün satıl alabilir. Sosyal medya ve internet reklamları firmalar için güven temelini oluşturabilir. Ayrıca e-ticaret sitesinin hedef kitlesi dijital platformlarda fazla vakit geçiren ve dijital platformlar aracılığı ile ürün satın alan kullanıcılardır. Bu doğrultuda sosyal medya ve internet reklamlarının bu durum göz önüne alınarak yoğun bir şekilde yapılması gerekmektedir. 

Sosyal medya aracılığı ile markanızı yönetebilirsiniz. Kullanıcılar dijital ortamda yoğun ve etkili bir şekilde bulunan markanız hakkında bilgi almak için sosyal medya hesaplarınızı kontrol ettiğinde herhangi bir kriz ile ya da olumsuz paylaşım ve yorumlar ile karşılaşmazsa satın alma sürecini gerçekleştirebilir. Fakat kullanıcının sosyal medya da yaşayacağı olumsuz bir deneyim satın alma sürecini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenli sosyal medya hesaplarının dijital pazarlama ya da sosyal medya uzmanları tarafından yönetilmesi gerekmektedir. Oluşturulan etkin bir sosyal medya stratejisi ile belirlenen hedef kitleye ulaşmak ve hedef kitleyi etkilemek gerekmektedir. Doğru bir şekilde oluşturulan ve stratejik bir şekilde yönetilen sosyal medya ve kaliteli bir biçimde hazırlanan internet reklamları sayesinde e-ticaret satışlarını artırabilir ve marka bilinirliğinizi yükseltebilirsiniz.

Kısacası, e-ticaret siteleri sosyal medya ve internet reklamları sayesinde daha fazla hedef kitleye ulaşarak satışlarını ve marka bilinirliğini artırabilir.

               

 

 

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.