E-MAİL HOSTİNG

E-mail, internet hayatımıza girdiğinden beri kullandığımız iletişim araçlarından biridir.

Image Description
Z. Sena Doğan
3 yıl önce
Paylaş:
E-MAİL HOSTİNG

E-mail, internet hayatımıza girdiğinden beri kullandığımız iletişim araçlarından biridir. Özellikle kurumsal iletişim için fazlasıyla kullanılan e-mail, kişiler arası iletişimi kolaylaştıran ve yüksek boyutlarda dosyalar gönderilmesine sağladığı yardım ile çok fazla talep görmektedir. Ayrıca verileri depolama özelliğinin olması da firmaların iletişim kurmak için e-mailleri seçmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesidir. E-mail hosting ise, e-mailler için kullanılan bir hosting paketi çeşidi olarak bilinmektedir. Web sitelerinin kullanılacak e-maillerin güvenli bir şekilde kurulması ve iletişimin güvenli bir şekilde sağlanması için e-mail hostinglere ihtiyaç vardır. E-mail hostinglerin sağladığı bazı faydalar bulunmaktadır.

E-Mail Hosting Faydaları

E-mail hostingler özellikle kurumsalar firmalar için büyük önem arz etmektedir. Firmaların kendi isimlerinin içinde bulunduğu e-mail adresini satın alarak çok daha kurumsal bir görünüm elde etmeyi amaçlamaktadır. Aynı zamanda firmaların web siteleri ile de bağlanabilen e-mail hosting, müşteriler ile web sitesi üzerinden de iletişim kurulabilmesini sağlamaktadır. Web sitesine bağlanan e-mailler ile müşterilerinden gelen dilek, şikâyet gibi geri bildirimlerden de anında haberdar olunması sağlanmaktadır. Ancak e-mail hosting satın almak isteyen firmaların illa web sitesine sahip olmasına gerek yoktur. Yalnızca e-mail hosting kullanılarak kurumsal bir e-mail adresine sahip olunabilmektedir. Web siteniz olsa dahi farklı bir alan adı kullanarak bir mail adresine sahip olmak isteyebilirsiniz. E-mail hosting ile web sitenizin alan adından farklı bir alan adı ile e-mail almak da mümkündür.

E-mail hostingin en önemli faydası güçlü, güvenli sistemleri ile bilgilerinizi koruma altına almasıdır. Olası her türlü saldırılara karşı güvenli bir sistemi olan e-mail hosting sayesinde hem sizin hem de müşterilerinizin bilgileri güvendedir.

Farklı E-mail Hosting Seçenekleri

Pek çok farklı e-mail hosting seçeneği ile kendi ihtiyaçlarınıza en uygun e-mail hostingi seçebilir ve ödemenizi ona göre yapabilirsiniz. Mobil desteği, Türkçe panel kullanımı, Türkçe ara yüz, yüksek boyutlu e-mail, düşük boyutlu e-mail hostingi gibi özellikleri bulunan hosting paketlerinden kendinize en uygun olanı seçerek gereksiz ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Örneğin, çok yoğun bir e-mail trafiği yaşamayacaksanız düşük boyutlu bir e-mail hostingi tercih edebilirsiniz.

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.