E-Ticaret Hosting

E-ticaret yapmak isteyen firmaların olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biri e-ticaret hostingtir.

Image Description
Z. Sena Doğan
3 yıl önce
Paylaş:
E-Ticaret Hosting

Günümüzde internetin hayatımızın bir parçası haline gelmesi ile birlikte e-ticaretin önemi giderek artmıştır. Kullanıcılarına pek çok fayda sağlayan e-ticaret, firmalar için de oldukça yararlı bir pazarlama çeşididir. E-ticaret en kısa tanımı ile kişilerin internet üzerinden alışveriş yapmasına olanak tanıyan sistemdir. Firmalar, e-ticaret yaparak daha fazla müşteriye daha az maliyet ile ulaşabilmektedir. İnternet üzerinden dünyanın her yerine kolaylıkla ulaşabilen firmalar, ürünlerini de tüm dünyanın beğenisine sunabilmektedir. Ancak e-ticaret aracılığı ile müşterilerine ulaşmak isteyen firmaların web sitelerinin e-ticarete uygun bir şekilde tasarlanması ve e-ticaret hosting paketleri satın almaları gerekmektedir. E-ticaret yapmak isteyen firmaların olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biri e-ticaret hostingtir. Satın alma işlemi oldukça basit olan e-ticaret hosting seçimi firmaların dikkat etmesi gereken önemli bir konudur.

E-ticaret Hosting Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

1)E-ticaret ve CMS yazılımlarına Destek

CMS ve e-ticaret yazılımları için pek çok seçenek bulunmaktadır. E-ticaret siteniz için tercih edeceğiniz CMS yazımlarının sitenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Başlangıçta seçtiğiniz CMS yazılımı daha sonra sitenizin ihtiyaçları için yetersiz kalırsa başka bir CMS yazılımına geçmek daha maliyetli ve karmaşık olacaktır. Aynı zamanda müşterileriniz üzerinde de olumsuz bir etki bırakacaktır.

2)Yazılımlarınızın Kontrolü

E-ticaret siteleri bilgi paylaşımı için kurulan web sitelerinden çok daha geniş bir veriye sahiptir. Bu nedenle daha kontrollü bir şekilde yönetilmesi gerekmektedir. Bu kontrol sayesinde ise e-ticaret sitenizde uyumluluk ile ilgili herhangi sorunla karşılaşmazsınız.

3)Veritabanı

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi e-ticaret siteleri diğer web sitelerine göre çok daha geniş bir veritabanına sahiptir ve tüm bu veriler ile müşterileriniz üzerine bir etki kurmanız sağlanır. E-ticaret sitenizin veritabanının sağladığı bu fayda göz önüne alındığında hosting planınızda veritabanını dikkatlice seçmeniz gerekmektedir. Hosting planı seçerken veritabanı desteğinde nelerin bulunduğuna ve limitlerine dikkatlice bakmalı ve ona göre seçiminizi yapmalısınız.

4) Siteye Sağlanan Trafik

E-ticaret sitelerinin amacı siteye yoğun bir trafik çekerek sitede bulunan ürünlerin müşterilere gösterilmesi ve satışının sağlanmasıdır. Bu nedenle e-ticaret sitelerinde bulunan hosting hizmetinin bu yoğun trafiği karşılayacak performansta olması gerekmektedir. Aksi takdirde sitede geç açılma, sayfaların geç yüklenmesi gibi sorunlar ile karşılaşılabilir. Bu durumda hemen çıkma oranını artıracağı için e-ticaret siteniz için oldukça kötü bir durumdur.

5) Sipariş Hacmi

E-ticaret siteniz için tercih ettiğiniz e-ticaret hosting planının yüksek sipariş hacmini karşılayabilecek performansta olması gerekmektedir. Bu nedenle e-ticaret hosting planı seçerken sipariş hacmini dikkate almalısınız.

6) Bilgi Gizliliği ve Güvenliği

E-ticaret siteniz için tercih ettiğiniz hosting planının müşterilerinizin bilgilerini güvenle saklaması gerekmektedir. Bir güvenlik açığının oluşması müşterileriniz ve firmanız için kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.