Tencent Gaming Buddy: Nedir ve Nasıl Kullanılır

Tencent Gaming Buddy, Tencent'in Windows işletim sistemi için, oyuncuların bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda hem iOS hem de Android sistemlerinden mobil oyunlar oynamasını sağlayan resmi bir emülasyon platformudur.

Tencent Gaming Buddy: Nedir ve Nasıl Kullanılır

Tencent Gaming Buddy, Tencent'in Windows işletim sistemi için, oyuncuların bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarda hem iOS hem de Android sistemlerinden mobil oyunlar oynamasını sağlayan resmi bir emülasyon platformudur. Temelde, Tencent Gaming Buddy tam teşekküllü bir Android emülatörüdür, ancak oyunun düzgünlüğünü, tatmin edici performansı ve kullanım kolaylığını sağlamak için Tencent tarafından optimize edilmiş ve ayarlanmıştır.

Tencent Gaming Buddy Android ön yükleyicisini geliştirirken, Tencent de Android ön yükleyicisini kilitleme türüne sahiptir - tipik Android ön yükleyicisini kullanılabilen birçok özellik ve işlev gizlenmiştir veya kullanımdan kaldırılmıştır. Örneğin, herhangi bir uygulama mağazası veya Google hizmeti bulamazsınız. Ayrıca Android uygulamasının APK'sini kolayca yüklemenizi sağlayan herhangi bir düğmeyi veya sürükle ve bırak işlevini bulamazsınız.

Tencent Gaming Buddy Nasıl Yüklenir

Ancak Tencent Gaming Buddy, sonuçta bir Android emülatörüdür. Öyleyse, ön yükleyicisini çalıştıracak bir APK'yi manuel olarak kurmak mümkündür. Bu eğitimde tam olarak nasıl yapılacağı gösterilmektedir;

  1. Web'den yüklemek istediğiniz Android uygulaması için APK'yi indirin.
  2. Tencent Gaming Buddy'yi https://syzs.qq.com/en/ adresinden indirip yükleyin. Tencent Gaming Buddy'nin İngilizce sürümü şu anda yalnızca PUBG Mobile'ı (PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile) çalıştırmak için tasarlanmıştır ve bu nedenle popüler mobil oyunu otomatik olarak indirir.
  3. Yüklü oyunları “Oyunlarım” da listeleyen Tencent Gaming Buddy ana penceresinde, Menü (≡) düğmesini ve ardından Ayarı tıklayın.
  4. “Dil” altında, İngilizce'den Basitleştirilmiş Çince'ye (Çince karakterli) geçin.
  5. Tencent Gaming Buddy'den tamamen Bildirim Alanından (Sistem Tepsisi) çıkarak simgesine sağ tıklayın ve Çık'ı seçin.
  6. Tencent Game Boddy'yi Yeniden Aç
  7. Oyunlarım sekmesine gidin (soldaki çubuktan ikinci simge).
  8. Sağ üst köşedeki Local Install düğmesine (+ işaretli) tıklayın ve kurmak istediğiniz uygulamanın APK dosyasını seçin.
  9. Yeni uygulama “Oyunlarım” sekmesinde gösterilir. Tencent Gaming Buddy için optimize edilmemiş bir oyun yüklemeye çalışırsanız, düzgün çalışabileceğini unutmayın.

APK kurulduktan sonra, İngilizce'ye dönmek için tekrar “Ayarlar” a basarak İngilizce kullanıcı arayüzüne geri dönebilirsiniz. Çince dilini biliyorsanız, Tencent Gaming Buddy'deki Android öykünücüsüne yerleştirilmiş ve en iyi duruma getirilmiş mobil oyunlarını Game Center'dan (soldaki üçüncü veya orta simge) Game Center'dan yükleyerek oynayabilirsiniz. Çin için Savaş Alanları (PUBG), yani PUBG: Timi Studio ve PUBG tarafından geliştirilen Army Attack: Lightspeed & Quantum Studio tarafından geliştirilen Exhilarating Battlefield.

Alternatif

APK'yi kurmanın bir başka yolu da, APK'yi doğrudan Tencent Gaming Buddy Android öykünücüsü içindeki gizli web tarayıcısıyla indirmektir. Web tarayıcısına (ve Ayarlar ve İndirmeler uygulamasına) erişmek için ana penceredeki herhangi bir oyunda OYNAT düğmesine basın, ancak doğru araç çubuğunun görünmesi için tam ekran moduna geçmeyin. Oyun başladığında, Android masaüstüne geri dönmek için sağ araç çubuğundaki Çıkış düğmesine (alt düğme) tıklayın.

Tarayıcı simgesini (Ayarlar, Süper kullanıcı ve diğerleri ile birlikte) göstermek için masaüstünde F9 tuşuna basın. Buradan, doğrudan öykünücüye yüklemek için istediğiniz APK'yı indirebilirsiniz.

Ücretsiz vpn