Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

İnternetin her geçen gün bir adım daha öteye taşınması ve insanların mobilizasyon neticesinde internete akıllı cihazlarından erişim sağlaması mobil uyumlu web sitesi kavramını hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmiştir.

Image Description
Z. Sena Doğan
3 yıl önce
Paylaş:
Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir?

İnternetin her geçen gün bir adım daha öteye taşınması ve insanların mobilizasyon neticesinde internete akıllı cihazlarından erişim sağlaması mobil uyumlu web sitesi kavramını hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmiştir. Mobil uyumlu web sitesi internette güncel olarak yayın yapan bir web sayfasının mobil cihazlara optimize edilerek yayına alınmasını ifade eder. Günümüzde çağa ayak uydurmaya çalışan hemen her platformun mutlaka sahip olduğu mobil uyumlu sayfalar marka bilinirliği ve müşteri portföyünün çeşitlendirilmesinde aktif rol oynar. Özellikle ziyaretçi deneyiminin yüksek standartlara taşınmasını sağlayan bu web sayfaları hemen çıkma oranı ve sitede kalma süresi üzerinde doğrudan olumlu etki yapar. Peki, web sitesi sahipleri için mobil uyumluluk gerçekten önemli midir? Elde edilecek avantajlar nelerdir? Buyurun inceleyelim!

Mobil Uyumlu Web Sitesi Gerekli midir?

Mobil uyumluluk çoğu web tasarımcısı ve web sitesi sahibi tarafından göz ardı edilen bir konu olsa da kullanıcılar yavaş yüklenen ve ekranda sürekli sağa sola kayan web sayfalarından rahatsızlık duyar ve bu sayfalarda çok vakit geçirmez. Ancak mobil uyumlu bir web sitesinde bu sorunlar yaşanmazken kullanıcı deneyimi iyileştirilir. Bu anlamda mobil uyumluluk şu avantajları sağlar;

·         Mobil uyumluluk sayesinde web sitesinin yüklenme hızı artar ve girişte zaman kaybı yaşanmaz.

·         Resim optimizasyonu sayesinde resimler doğru boyutlarla ekrana yansıtılır ve ekranı kaplayan resimler olmaz.

·         Mobil kullanıcıların deneyiminin artması açısından içerik sıralaması tarihe veya öneme göre yapılır.

·         İletişim kutusu ve bilgileri daha erişilebilir bir sekme ile sunulabilir.

·         Kendine has dizaynı sayesinde web siteniz kurumsal bir kimliğe sahip olduğunuzu yansıtır.

·         Hemen çıkma oranı ve site trafiğinde olumlu iyileşmeler yaşanır.

Mobil Uyumlu Web Sitesi ile Farkı Hissedin!

Avantajları ve şık tasarımı sayesinde hem size hem de kullanıcılara büyük imkânlar sunan mobil uyumlu web sitesi aracılığı ile web siteniz hiç olmadığı kadar başarılı olabilir. Mobil uyumluluk konusunda başarıyı yakalamak için yapmanız gereken alanında uzman bir web tasarım ajansı ile çalışmak ve başarınızın keyfini sürmek olacaktır. Unutmayın çağı yakalamak teknolojiye yatırım yapmakla mümkün!

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.