Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı veya engelli olan sitelere VPN kullanarak erişebilirsiniz. Peki nedir bu vpn nasıl kullanılır ve çalışma mantığı nedir ? Bir VPN veya Sanal Özel Ağ, Internet üzerinden başka bir ağla güvenli bir bağlantı oluşturmanıza olanak sağlar. VPN'ler bölge kısıtlı web sitelerine erişmek, göz atma etkinliğinizi halka açık Wi-Fi'deki meraklı gözlerden korumak ve daha fazlası için kullanılabilir.

Yasaklı Sitelere Giriş

Yazımıza ve detaylara başlamadan önce ilk olarak bahsetmek istediğim şey VPN kullanımı. Unutmayın eğer bir VPN'i ücretsiz bir şekilde kullanıyorsanız sizin üzerinizden reklam yaparak para kazanıyorlardır ve ya daha farklı yöntemlerle sizden gelir elde ediyorlardır. Öncelikle bu tür programları kullanmayı düşünüyorsanız size tavsiye ederim. Kesinlikle kullanımı kolay ve çok hızlıdır.

Web siteleri üzerindeki kısıtlamalar ve yasaklar her zaman sinir bozucu ve hükümetler şimdi içeriği her zamankinden daha fazla sansürliyor. Ayrıca, ofisinizde veya okulunuzdaki engellenen web siteleri tarafından boğulmuş hissediyorsanız, engellenen web sitelerine erişmenin bazı yolları aşağıdadır. Okullardaki ve şirketlerde bu filtreler bir amaça için, yetkililer tarafından kötüye kullanılırlar.

Yasaklı Sitelere Girmek

Yasaklı sitelere erişmek için sansürü atlamanın 6 kolay muhteşem kolay yolunu inceleyin. Bu kullanımı kolay ve etkili yöntemler arasında VPN, uzantılar, DNS kesmesi, proxy web siteleri ve diğerleri bulunur. Size onlardan bahsedelim:

 • Vpn Kullanımı ve Vpn Nedir
 • Proxy Web Siteleri Kullanımı
 • Url Yerine IP Kullanımı
 • Tarayıcılarda Ağ Proxy’sini Değiştirme
 • Sitenin RSS Feed’ini Kullanma
 • TOR gibi IP Anonymizer Kullanımı

Yasak Sitelere Giriş için Vpn Kullanımı

Yasaklı veya engelli olan sitelere VPN kullanarak erişebilirsiniz. Peki nedir bu vpn nasıl kullanılır ve çalışma mantığı nedir ? Yasaklı siteler için yapmanz gereken hızlı ve sağlıklı çalışan bir vpn bulmaktır. 

Bu günlerde VPN'ler gerçekten çok popülerdir, ancak orijinal olarak oluşturma nedenlerinden ötürü değildir. Başlangıçta, internet üzerinden iş ağlarını güvenli bir şekilde birbirine bağlamanın ya da bir iş ağına evden erişebilmenizi sağlayan bir yöntemdi.

VPN, esas olarak tüm ağ trafiğinizi ağa iletir; bu, faydaların - yerel ağ kaynaklarına uzaktan erişim ve İnternet sansürünü atlamak gibi - hepsinden kaynaklanır. Çoğu işletim sistemi VPN desteğine sahiptir.

VPN Nedir ve Nasıl Yardımcı Olur?

Çok basit bir ifadeyle, bir VPN PC'nizi, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi internetteki başka bir bilgisayara (sunucu adı verilen) bağlar ve o bilgisayarın internet bağlantısını kullanarak internette gezinmenizi sağlar. Bu sunucu farklı bir ülkedeyse, o ülkeden geliyormuşsunuz gibi görünecektir ve normalde yapamayacağınız şeylere potansiyel olarak erişebilirsiniz.

VPN örnek

Peki bu size nasıl yardımcı olur? İyi soru! Aşağıdakileri yapmak için bir VPN kullanabilirsiniz:

 1. Ses ve video akışı için web sitelerinde coğrafi kısıtlamaları atlayın.
 2. Netflix ve Hulu gibi akışlı ortamları izleyin.
 3. Kendinizi güvenilmez Wi-Fi bağlantı noktalarına gözetlemekten koruyun.
 4. Gerçek konumunuzu gizleyerek en azından çevrimiçi olarak anonimlik kazanın.
 5. Torrent sırasında giriş yapmaktan kendinizi koruyun.

Bugünlerde insanların büyük çoğunluğu, farklı bir ülkedeki içeriği izlemek için coğrafi kısıtlamaları değiştirmek veya atlamak için VPN kullanıyor. Bir kahve dükkanında çalışırken kendinizi korumak için hala çok kullanışlıdır, ancak artık birincil kullanım değildir.

Vpn hakkında daha detaylı bilgi için  VPN (Sanal Özel Ağ) nedir? Nasıl çalışır? yazımızdan okuyabilirsiniz.

Bilinmeyen Olun: Proxy Web Sitelerini Kullanın

Sık olarak, profesyonel iş hayatında, işverenler, video akışı, sosyal ağlar ve hatta kişisel e-postalar gibi bazı web sitelerine erişiminizi kısıtlayan belirli sınırlar çizer. Bazı zamanlarda, engellenen internet sitelerine erişmenin bir çok yolu vardır ve bu durumlarda, proxy web siteleri bir kurtarma yöntemi görevi görür. Ancak, bir engellemeyi kaldırma proxy'sinin VPN kadar güvenli olmadığını unutmayın. Bundan dolayı yapacağınız işinizin gerçekten gizli ise ilk yöntemi yani VPN kullanarak siteye giriş yapmalısınız.

İnternette surf yapmanızı sınırsız hale getiren yüzlerce proxy site vardır. Proxy web sitesi, engellenen siteyi ISS'lerden gizler ve engellenen web sitelerine erişmenize izin verir.

URL Yerine IP Kullanabilirsiniz

Her web sitesinin URL’sinin bir IP adresi vardır ve siteyi engelleyen yetkililer IP yerine URL’yi engellemiş olabilir. Bu tarz durumlarda, internet sitelerinin erişiminin engellenmesini kaldırabilirsiniz. Herhangi bir web sitesinin IP adresini almak için, Komut İstemi'nde bir ping domain (dot) com komutu kullanın. IP kullanmak bulunduğunuz bölgedeki erişimi engellenmiş web sitelerine erişimi kolaylaştırabilirsiniz. Ancak internet sitesinde IP'si saklanmışsa, bu yöntemle açılmayacaktır.

Tarayıcılarda Ağ Proxy'sini Değiştirme

Firmanızı veya kurumunuz ağı için birden fazla kişi kullanıyor olabilir. Bu nedenle, bazı web sitelerinin bir proxy'de kısıtlanmış, ancak diğerlerine erişilebilir bir durumda olduğu ortaya çıkar. Böylece, firmanızdaki engellenen web sitelerine erişmek için kişi olarak gezinmeyi deneyebilirsiniz.

Tarayıcınızdaki ağ proxy ayarlarını kapatmak zor bir iş değildir. Bağlantıları / ağ seçeneğini web tarayıcınızın ayarlarında bulmanız yeterlidir. Buradan proxy seçeneğini pasif hale getirebilirsiniz veya firmanızdaki sınırsız gezinme sağlayan başka bir tane kullanabilirsiniz. Örneğin, Firefox web tarayıcısındaki ayarları nasıl değiştirebileceğinizi gösteren bir ayarlar penceresi:

firefox

Sitenin RSS Feed'ini Kullanın

RSS feedleri, taze içeriği almak ve kolaylıkla okumak için kullanışlıdır. Giriş yapamadığınız internet sitesinin RSS Feedlerini alabilir ve okuyabilirsiniz. Web sitesinin bir yayını olmaması durumunda, yayını oluşturmak için bazı yararlı çevrimiçi hizmetler vardır. Son zamanlarda, sosyal medya platformlarında sahte haberlerin artması ve algoritmik güncellemeler ile RSS feedleri bir geri dönüş yapıyor. Jeneratör firmaları Birini Feedly gibi kullanabilir ve tüm içeriklerin güvenilir kaynaklardan gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

TOR Gibi IP Anonymizer Kullanın

Bir gizlilik savunucusu iseniz, zaten popüler Tor tarayıcısı hakkında bilginiz olabilir. Düzgün ayarlandıysanız, bu bir web engelleyici atlama aracı olarak işlev görebilir. Birçok durumda, okuldaki veya ofisdeki web sitelerinin engelini kaldırabilir ve aynı zamanda isimsiz kalabilirsiniz. Her türlü gözetlemeden kurtulabileceğiniz gibi çifte bir avantaj var. VPN ve proxy sunucularından sonra, Tor kullanmak siteleri engellemenin en güçlü yoludur. Aynı zamanda, normal web sitelerinde engellenmiş karanlık web sitelerine veya .onion sitelerine açılan bir kapı olarak da kullanılır.

Ücretsiz vpn