Instagram Nasıl Kullanılır?

2010'da piyasaya sunulduğundan beri Instagram, bağımlılık yaratan fotoğraf ağlarına, beğenilere, hashtaglere, hikayelere ve filtrelere 700 milyondan fazla aktif aylık kullanıcı çekmiştir. Ancak Reyes'inizi henüz Juno'nuzdan tanımıyorsanız endişelenmeyin (başlatılmamışlar için filtreler), çünkü başlamak için çok geç değil.

Image Description
Z. Sena Doğan
3 yıl önce
Paylaş:
Instagram Nasıl Kullanılır?

Gramlamanın zamanı geldi

2010'da piyasaya sunulduğundan beri Instagram, bağımlılık yaratan fotoğraf ağlarına, beğenilere, hashtaglere, hikayelere ve filtrelere 700 milyondan fazla aktif aylık kullanıcı çekmiştir. Ancak Reyes'inizi henüz Juno'nuzdan tanımıyorsanız endişelenmeyin (başlatılmamışlar için filtreler), çünkü başlamak için çok geç değil.

Yapmanız gereken tek şey uygulamayı almak ve oradan gramer almak için tam anlamıyla dakikalar sürüyor. Instagram, kendi ezoterik terminoloji sözlüğüyle gelebilirken, uygulamanın kendisi gerçekten çok kolaydır ve birkaç kelime yükledikten sonra tüm sözcükler, kurallar ve filtreler anlam kazanmaya başlar.

Öte yandan, uygulamayı bir süredir kullanıyorsanız ama sıkılıyorsanız, bunu Instagram varlığınıza yeni bir hayat solumak için bir fırsat olarak görün ve aşırı filtrelenmiş özçekimlerinizi güzel yaratımlara dönüştürmeye başlayın. takipçileri yardım edemez ama beğenir.

Instagram Kullanmanın 20 Yolu

Öyleyse umutsuzca bu 'Amaro' adamının kim olduğunu öğrenmek isteyen bir Instagram acemi olun ya da ilk günden beri mutlu bir şekilde graming yapıyorsunuz ve sadece izleyicinizi nasıl büyüteceğinize dair bazı ipuçları istiyoruz. seni korudum. İşte Instagramı nasıl kullanacaksınız size 18 yolunu anlatalım;

  1. Uygulamayı Yükle
  2. Mevcut ağlarınızı ekleyin
  3. Keşfet özelliğini kullanın
  4. Fotoğrafçılığın temellerini uygulayın
  5. Filtrelerle deneme
  6. Diğer ağlarınızda paylaşın
  7. Instagram Hikayeleri ile oynayın
  8. Bir renk düzeni veya stil tanımlayın
  9. Hashtag'ler senin arkadaşın
  10. Instagram’ın diğer uygulamalarını kullanın
  11. Diğer düzenleme uygulamalarını keşfedin
  12. Meydanın dışında düşünün
  13. Arkadaşlarınızı, markalarınızı ve hayran olduğunuz insanları etiketleyin
  14. Başlıklar ile büyüleyin
  15. DM gönderin
  16. Kaldır ve sil
  17. Daha sonra için taslak içeriği
  18. Bir işletme profiline geçin

 

1. Uygulamayı Yükle

Web'de Instagram için kaydolabilirsiniz, ancak onu kullanmak için uygulamayı almanız gerekir - bu bir mobil ilk platformdur. Kullanımı son derece basittir, ancak en önemlisi kullanıcı adınızı seçmektir.

instagramı indir

Fotoğrafları yalnızca aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak istiyorsanız, o zaman çılgına dönün ve bir şey seçin. Ancak, bir işletme için bir hesap açıyorsanız ya da kötü niyetli olmayı planlıyorsanız, biraz daha düşünmeniz gerekir.

İyi bir kural, mümkün olduğu kadar kısa, unutulmaz ve alakalı bir şey seçmektir. Zaten başka uygulamalarda ve sosyal ağlarda da kullandığınız bir kullanıcı adıysa, bonus markalama noktaları.

Instagramı İndir: iOS ve Android

2. Mevcut ağlarınızı ekleyin

Hazırlanan bir hayran kitlesinden bahsetmediğiniz için Instagram'dan en iyi şekilde yararlanacaksınız - Facebook ve Twitter hesaplarınızla senkronize ederseniz, zaten tanıdığınız kişileri eklemenize izin verir. Bunu Seçenekler'e (profilinizin sağ üst köşesindeki küçük diş çarkı) giderek ve ardından 'İnsanları Takip Et' seçeneğine giderek yapabilirsiniz.

Elbette bir işletme profili oluşturuyorsanız, ailenizin neler yaptığını görmesini istemiyorsanız veya özel tutmak istediğiniz içeriği paylaşıyorsanız, bu adımı atlamakta özgürsünüz.

3. Keşfet özelliğini kullanın

Birçok kişi Instagram'ın sıkıcı olması, aynı türde içeriklerin çoğunun görülmesi veya sıkıcı yemek fotoğraflarından bıkması ve hasta olmasından şikayet ediyor. Ancak gördüğünüz içerik, kimleri takip ettiğinize bağlı. Bu yüzden sadece ilgilendiğiniz insanları takip etmek mantıklıdır.

Bunu çevrimiçi ortamda listeler bularak, arkadaşlarınızın ne tür içerikten hoşlandığını ve etkileşime girdiğini görerek veya Araştır sekmesini kullanarak bunu yapmanın pek çok yolu vardır. Alt menü çubuğundaki küçük büyüteçtir ve size henüz takip etmediğiniz kişilerden veya markalardan sizin için en alakalı içeriği gösterir (veya en azından fikir…).

4. Fotoğrafçılığın temellerini uygulayın

Akıllı telefonlar bugünlerde o kadar akıllı ki, çektiğiniz fotoğraflar uygun kameraları paraları için kullanabiliyor. Bu, tüm temel fotoğrafçılık kurallarını ihlal eden standart altı fotoğraf çekmek için bir mazeretin olmadığı anlamına gelir. Temel şeyler bilginizi tazelemek, kendinizi bol bol doğal ışık almak için konumlandırmak gibi, üçüncülüğün kurallarını uygulamak ve uygulamak için giriş kapıları kullanmak (yukarıda) kolaydır.

Bu ipuçlarından bazıları sadece daha hoş görünümlü fotoğraflar üretmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda daha fazla beğeni alabilecekler. Araştırmalar, daha hafif, daha parlak Instagram fotoğraflarının, koyu olanlara göre daha fazla beğeni ve yorum alma eğiliminde olduğunu gösteriyor - ki bu pek şaşırtıcı değildir, ancak bir dahaki sefere acele edip ışığın nereden geleceğini düşünmemenizde faydalıdır.

5. Filtrelerle deneme

Instagram'da çok sayıda harika filtre var ve birkaç yıl önce, uygulama hala genç ve taze yüzlüyken, insanlar çektikleri her şeyi çok fazla filtreleyeceklerdi (çerçeveler ekleyerek değil). Ancak çoğu kullanıcı, görüntü düzenleme ve filtre uygulama söz konusu olduğunda daha kolay olma eğilimindedir.

Neyse ki Instagram, her filtreye eşlik eden bir yoğunluk kaydırıcısı olduğu için kolaylaşmayı kolaylaştırıyor. Neye benzediğini görmek için filtreye basın, ardından kaydırıcıyı hareket ettirerek yoğunluğu değiştirmek için tekrar basın.

Kullanmayı sevdiğiniz belirli bir filtre varsa, listeyi yeniden düzenleyerek ilk önce gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Sadece Filtreler'e gidin, sonuna gidin ve Yönet'e dokunun. Sıralarını değiştirmek için filtrelerin yanındaki liste simgesini basılı tutabilirsiniz.

6. Diğer ağlarınızda paylaşın

Instagram'da bir fotoğraf paylaştığınızda, fotoğrafı Facebook, Twitter, Tumblr, Flickr ve Swarm gibi diğer sosyal ağlarınızda paylaşma seçeneğiniz de vardır. Amacınız bir şeyleri uzak ve geniş olarak paylaşmaksa ve içeriğinizle gurur duyuyorsanız, tüm doğru hesapları senkronize etmek için zaman ayırdığınızdan emin olun.

Her şeyi herkesle paylaşmak isteyip istemediğinizden emin değilseniz, korkmayın. Bir fotoğraf yayınladığınızda, belirli bir fotoğrafı bir gün Facebook'ta paylaşmak isteyip istemediğinizi seçebilir ve bir sonraki fotoğrafı bir sonraki Instagram üzerinde saklayabilirsiniz - sadece basit geçiş işlevini kullanın.

7. Bildirimlere karşı dikkatli olun

Instagram uygulamasının altında bir menü çubuğu var; bu çubuk boyunca dördüncü simge bir kalp ve tüm bildirimlerinizin yaşadığı yerdir. Sizi arkadaş olarak ekleyen, yayınlarınızı beğenen, yayınlarınıza yorum yapan, bir yorumu yanıtlayan ve bir yayında sizi etiketleyen kişileri görmek için buna tıklayın.

Arkadaşlarınızın nelerden hoşlandığını veya yorumda bulunduğunu görmek için, Sizden Tepeye Kadar Tıklayın - takip etmek için ilginç yeni hesaplar bulmanın harika bir yoludur.

8. Instagram Hikayeleri ile oynayın

Instagram'nın günleri, yalnızca profilinde sonsuza dek kalacak bir fotoğrafın paylaşılmasıyla ilgili günler. Snapchat başladığından beri Instagram takım elbise takip etti ve Instagram Stories'i tanıttı. Bunlar, yalnızca 24 saat boyunca platformda yaşayan, daha sonra sosyal medya eterinde sonsuza dek kaybedilen kısa içerik - video veya görüntüler.

instagram stroy

Hikayeler herkesle aynı fikirde değildi, çünkü gerçekten farklı bir paylaşım biçimi, ancak insanları yaptığınız şeyle meşgul etmenin harika bir yoludur - özellikle bir şeyi paylaşmak istediğinizde ancak 'özel' hissetmiyorsa ya da yüzleşelim, bir Instagram fotoğrafı olacak ve profilinizde sonsuza dek ölümsüzleştirilecek kadar iyi.

Ana ekranın sol üst köşesindeki kamera düğmesine tıklayarak bir hikaye ekleyin. Bir fotoğraf çekebilir veya yerinde bir video kaydedebilir veya kitaplığınızdan aşağı çekebilir ve bir tane seçebilirsiniz. Oradan kolayca boya fırçası, metin, emoji, yer ve çok daha fazlasını eklemek gibi her türlü şeyi yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, paylaşmak için ok düğmesine basmak.

Hikayenizi profilinizde yüzünüzü tıklayarak görebilir ve diğer kişilerin ana sayfanıza gidip yüzlerinin üstündeki küçük halkaları tıklayarak görebilirsiniz.

9. Bir renk düzeni veya stil tanımlayın

Kişisel markalamayı veya bir temayı düşünmeden, Twitter ve Facebook gibi, yaşamlarından rastgele külçeler paylaşmak için Instagram'ı kullanan çok sayıda insan var (eli yükseltir). Ancak Instagram’ın son derece görsel doğası nedeniyle, bazı insanlar yaratıcı olsun ve içeriğini belirli bir şekilde, ister bir renk şeması ekleyerek veya belirli bir fotoğraf stilini paylaşarak, belirli bir şekilde görünecek şekilde uyarlamayı severler.

Tek tek fotoğraflara gelince, tek, parlak, baskın renkler soluk bir renk seçiminden çok daha fazla etkileşime sahip olma eğilimindedir - özellikle mavi tonlardan oluşan, araştırmaların size% 24 daha fazla hoşlanacağını düşündüğü .

10. Hashtag'ler senin arkadaşın

Hashtag'ler, içeriği başkalarının bulabilmesi için içeriği sıralamanın ve etiketlemenin bir yoludur, bu yüzden onları kullanmaktan korkmayın. Akıllı kullanıcılar, gönderildikten sonra fotoğraflarının altına ayrı bir yorumda hashtag ekler - bu, başlıklarının dağınık görünmesini engellemez ve bu sayede diğer ağlardaki takipçilerinin platformlar arasında paylaşımda bulundukları hashtag aşırı yüklemesinden korunmasını sağlar.

Ayrı bir yorumda, Instagram kullanmak için en iyi hashtag önerebilir - sadece bir şeyler yazmaya başlayın ve önerileriniz ortaya çıkacaktır.

11. Ne zaman gönderdiğinizi düşünün

Instagram yalnızca kronolojik olarak içerik sunmaz - post sıklığı, ilgi alanlarınız, takip ettiğiniz, zamanlama ve diğer her türlü hesaba katan bir algoritmaya dayanan diğer kişilerin fotoğraflarını görürsünüz. Bu, ne kadar çok gönderiyorsanız, algoritma tarafından tercih edilme olasılığınız o kadar yüksek olur ve içeriğinizin herkesin yayınının en üstünde yer almasını sağlar.

instagram gönderi zamanı

Sonra tekrar, cehenneme göndermen, hiçbir iyilik yapmaz. Eski maxim'i hatırlayın: daima niceliğe göre kaliteye öncelik verin.

Sosyal medya uzmanlarının çoğu, öğle yemeğinde fotoğraf göndermenin - kabaca 11:00 - 14:00 - ve akşamları - 18:00 - 21:00 arası - daha fazla beğeniye ve yorumlara yol açacağını önerme eğilimindedir. Bu her zaman böyle olmaz, ancak genel bir kural olarak, insanların çalışmadıklarında Instagram'ı kontrol etmeleri daha muhtemeldir. Son zamanlarda kaç kişinin bu kuralı çiğnediğini görmek için hızlıca bir el gösterelim.

12. Instagram’ın diğer uygulamalarını kullanın

Instagram uygulamasında fotoğraflarınızı çekiştirmenin birçok yolu vardır - Filter'in yanındaki Düzenle düğmesine basın ve renkliden kontrasta kadar her şeyi ince ayar yapabilirsiniz - ancak Instagram da incelemeye değer birçok bağımsız uygulama oluşturdu.

Serin zaman atışı videoları oluşturmanıza olanak sağlayan Hyperlapse var; GIF tarzı döngü videoları yapmanızı sağlayan bumerang; ve görüntüleri güzel görünümlü bir ızgarada birleştirmenize izin veren Layout (Düzen) - bir etkinlikte çektiğiniz fotoğraflardan oluşan bir kolaj oluşturmak veya bir ruh hali tahtası yapmak için mükemmeldir.

13. Diğer düzenleme uygulamalarını keşfedin

Bugünlerde Instagram'da birçok filtre ve birçok harika düzenleme seçeneği bulunuyor. Ancak birçok insan kreasyonlarını platforma göndermeden önce güvendikleri favori fotoğraf uygulamalarına sahiptir.

En popüler düzenleme uygulamalarından bazıları Snapseed, VSCO ve SKRWT'dir ve Facetune gibi pek çok müşteriye özel uygulamalar da vardır. İster başka bir uygulamada bir filtre tercih ediyorsanız, ister sadece arayüz gibi daha fazla tercih ederseniz, bir uygulamada değişiklik yapmak ve fotoğrafınızı başka bir yere bakmaktan çekinmemeniz için Instagram'a göndermek çok kolaydır.

14. Meydanın dışında düşünün

Instagram ilk göründüğünde yalnızca sıkıcı eski kare biçiminde fotoğraf yüklemenize izin verdi. Artık, filtreleri uygulama seçeneğini almadan önce sol alt köşedeki küçük iki oklu genişletme seçeneğini tıklatarak manzara fotoğrafları yükleme seçeneğiniz var.

Ve hepsi bu değil. Çok sayıda farklı boyutlu fotoğrafın derlemesini yapmak için Mizanpaj'ı kullanabilir veya yalnızca feed'inizden görülebilen büyük bir resim oluşturmak için birden fazla fotoğraf kullanabilirsiniz - bunun nasıl yapıldığından emin olmasanız bile doğru tasarımcılara bırakmanın en iyisi , oldukça karışıklık yaratabileceğiniz gibi.

15. Arkadaşlarınızı, markalarınızı ve hayran olduğunuz insanları etiketleyin

Bir fotoğrafını çektiğinizde arkadaşlarınızı kolayca etiketleyebilir ve bunlardan bahsedebilirsiniz, ancak işlerini veya ürünlerini etiketleyerek hayran olduğunuz insanların dikkatini çekmek için de bu işlevi kullanabilirsiniz.

Öyleyse, bir illüstratörden harika bir yeni baskı aldığınızı varsayalım - teşekkür etmek için onları bu resimde etiketleyebilirsiniz. Etiketleme özelliğini de kullanmanın başka yolları da var - Birçok stil ve moda blogcusu giydikleri markaları etiketlemek istiyor, böylece Instagram beslemeleri mini bir katalog gibi olacak ve takipçilerinin görünümlerini kolayca alışveriş yapmalarını sağlayacak. Bir markayı veya kişiyi etiketlemek için 'Başlık yaz…' kutusunun altındaki Kişileri Etiketle düğmesine basın.

16. Başlıklar ile büyüleyin

Tabii, Instagram yalnızca fotoğraf ve video içeriğine odaklanmış gibi görünüyor, ancak harika bir resim yazısı da çok büyük bir etkiye sahip olabilir. Instagram’ın başlıkları için hiçbir karakter sınırı yoktur, böylece isterseniz hiçbir şeyi veya şifreli, tek bir kelimeyi veya hikayenin tamamını gönderemezsiniz.

Tahmin edebileceğiniz gibi, araştırmalar soruların insanların en çok yorum yapma eğiliminde olduğunu gösteriyor. Ve çok fazla kelime girmek isterseniz, önce cep telefonunuzdaki not tutma uygulamasında yapın, böylece bol miktarda satır sonları ve paragraflar ekleyebilirsiniz - bunu Instagram uygulamasının kendisinde yapamazsınız. Bu numarayı, profilinizde biraz daha öne çıkmak için, bio'nuza satır sonları eklemek için de kullanabilirsiniz.

17. DM gönderin

Instagram'da bir arkadaşınızla paylaşmak istediğiniz bir şey görürseniz veya birinin çalışmasına hayran kalır ve onlara özel olarak anlatmak istiyorsanız, Instagram'da yerleşik doğrudan bir mesajlaşma özelliği vardır. Bunu elde etmek için ana ekranınızın sağ üst köşesindeki küçük kağıt uçak simgesine tıklamanız yeterli. Buradan fotoğraf çekebilir, fotoğraf paylaşabilir ve metin tabanlı konuşmalar yapabilir ve Instagram Hikayeleri'nde olduğu gibi fotoğraflarınıza da emojiler ve metinler ekleyebilirsiniz.

18. Kaldır ve sil

Herkesin bir araya geldiği ve hiçbir anlama gelmediği bir dünyada yaşamayı çok isteriz, ama ne yazık ki insanlar aptal olabilir, özellikle çevrimiçi, yani…

Yorumları silmek istiyorsanız, yorum üzerine sola kaydırın ve küçük kırmızı çöp kutusu sembolüne basın.

Çok fazla olumsuz yorum alıyorsanız ve onlarla daha fazla uğraşmak istemiyorsanız, bir fotoğraf yayınlamadan ve yorumları devre dışı bırakmadan önce Gelişmiş Ayarlar'a basın.

Biri sizi çıkarmak istediğiniz bir fotoğrafta etiketlediyse, fotoğrafa çift dokunun ve Profilimden Gizle veya Postadan Beni Kaldır'ı işaretleyin.

Belirli bir kişiden güçlük çekiyorsanız, Profillerine gidin ve sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın - burada bir sürü seçenek var, ancak onları engellemek veya rapor etmek için gidebileceğiniz yer burasıdır.

19. Daha sonra için taslak içeriği

Bir yayını daha sonra yayınlamak istiyorsanız, tüm düzenlemelerinizi üzerinde yapabilir, sonra taslak olarak kaydedebilirsiniz. Bunu yapmak için her zamanki gibi bir gönderi yükleyin, düzenleyin ve isterseniz bir resim yazısı ekleyin. Ancak, Paylaş düğmesine basmak yerine, sol üst köşedeki 'geri' düğmesini tıklayın, ardından tekrar tıklayın - Instagram Taslağı Kaydetmek isteyip istemediğinizi soracaktır.

Instagram'ın filtrelerini ve araç takımını kullanarak bir yayını düzenlemek, ancak paylaşmak istemiyorsanız veya taslak olarak kaydetmek istemiyorsanız, telefonunuzu Uçak Modu'na ayarlamanız ve düzenlemeniz ve paylaşmanız gerekir. İnternete veya verilere bağlı olmadığınız için yayınlanmaz, ancak kamera rulonuza kaydeder, böylece daha sonra yükleyebilir, başka bir yerde kullanabilir veya başka bir filtre ekleyebilirsiniz.

20. Bir işletme profiline geçin

Bir işletmeyle ilişkili bir Instagram hesabı kurduysanız - ya da Instagram varlığınızdan bir işletme oluşturuyorsanız - şimdi geçen yıl tanıtılan markalar için ayrılan bazı özel özelliklerin ‘kilidini açabilirsiniz”.

işletme hesabı

Instagram hesabınıza gidin ve Seçenekler'i (sağ üst köşedeki dişli) tıklayın ve ardından İşletme Profiline Geç'e gidin. Bu, hesabınıza bir telefon numarası, e-posta veya konum eklemenizi sağlar; böylece müşteriler profilinizde kullanımı kolay bir düğme ile size daha doğrudan ulaşabilirler. Ayrıca, bir İzleyiciler panelini oluşturur, böylece hedef kitleniz, alışkanlıkları ve içeriğinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve promosyonlar oluşturabilirsiniz.

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.