Instagram, DM uygulamasını hurdaya ayırıyor

Instagram gelecek mesajlaşma uygulamasındaki bağımsız mesajlaşma uygulaması Direct'in kapılarını kapatıyor olacak

Image Description
Z. Sena Doğan
3 yıl önce
Paylaş:
Instagram, DM uygulamasını hurdaya ayırıyor

Instagram gelecek mesajlaşma uygulamasındaki bağımsız mesajlaşma uygulaması Direct'in kapılarını kapatıyor olacak.

Planlanan kapanışı onaylayan bir mesaj, Direct for Instagram uygulamasında kullanıcılara gösteriliyor ve ilk olarak aşağıdaki Tweet'i alan ve uygulamanın Hollandaca versiyonunda sosyal medya endüstrisi yorumcusu Matt Navarra tarafından tespit edildi:

Direct for Instagram'ı düzenli olarak kullanıyorsanız ve konuşmalarınızı kaybetme konusunda endişeleniyorsanız, korkmayın; Cnet’e göre, doğrudan iletilerinizin normalde göründüğü “özel Instagram uygulamasına geçiyorlar”.

Instagram'ın bağımsız mesajlaşma uygulaması, yalnızca Aralık 2017'de piyasaya sürülen nispeten kısa ömürlüdür.

Çok Snapchat gibi, uygulama başlatıldığında telefonunuzun kamerasını açtı ve

Uygulamayı yüklemek, doğrudan mesajlaşma gelen kutunuzun normal Instagram uygulamasından kaybolması ve yalnızca Direct for Instagram üzerinden erişilebilmesi anlamına geliyordu.

Instagram, şu ana kadar yorum taleplerine cevap vermedi, bu yüzden mesajlaşma uygulamasını neden ömrünün bu kadar erken boşaltmaya karar verdiğine karar verebiliyoruz; belki de kullanıcılar Instagram ile ilgili etkinliklerinin ikisinin aksine tek bir uygulamada olmasını istediler.

Her iki durumda da, Instagram'ın anlık mesajlaşma dünyasına girmesi ana şirketi kadar başarılı olmamıştı: Facebook Messenger uygulaması, dünya genelinde yalnızca 1,6 milyar olan WhatsApp'a ikincisi olan Nisan 2019 itibariyle 1,3 milyar kullanıcıya sahipti.

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.