Hotspot Shield VPN incelemesi

Hızı olan kullanıcılar için premium VPN

Image Description
Z. Sena Doğan
3 yıl önce
Paylaş:
Hotspot Shield VPN incelemesi

AnchorFree'nin Hotspot Shield Premium, şirketin büyük ölçüde reklam sponsorluğundaki VPN hizmetinin ticari sürümüdür.

Yükseltme yapmak, reklamlardan kurtulmanızı sağlar ve size sınırsız veri aktarımı ve Hotspot Shield'ın konumlarına ve özelliklerine tam erişim sağlar.

AnchorFree Hotspot Shield abonelik seçenekleri:

24 aylık plan - aylık 2.99 $ (toplam maliyet 71.76 $)

Bu, 59'a kadar ülke arasından seçim yapabileceğiniz anlamına gelir; son incelememizdeki mevcut 27 büyük gelişme. (Şu anda 59’un tamamı yalnızca iOS’ta mevcut, ancak şirket bize 'Nisan ayı başlarında' tüm platformlarda kullanılabileceğini söyledi.)

Hotspot Shield Premium'ı denemek ister misiniz? Burada web sitesine göz atın

Tüm ana platformlar için uygulama desteği var - Windows, Android, iOS, Mac - ancak Hotspot Shield artık yalnızca kendi tescilli Catapult Hydra protokolünü kullandığından, yönlendiricilere veya diğer platformlarda manuel olarak ayarlama imkanı yoktur. Uygulamalardan birini kullanmanız gerekir.

Hotspot Shield Premium aynı anda 5 bağlantıyı desteklediğinden, en azından bir grup cihazınızı aynı anda kullanabilirsiniz. Bu, ExpressVPN'in üç bağlantı sınırından daha iyidir, ancak gerçekten daha fazlasına ihtiyacınız varsa IPVanish 10 taneye izin verir.Kullanılabilir tüm sunucular P2P uyumludur ve bant genişliği sınırlaması olmadan istediğiniz kadar göz atabilir, aktarabilir veya indirebilirsiniz.

Son değerlendirmemizden bu yana yapılan iyileştirmeler, Hotspot Shield'i satın aldıktan sonra daha kolay bir kurulum süreci, daha geniş sohbet desteği ve kullanıcıların dünyanın herhangi bir yerinden Netflix'e güvenli bir şekilde erişebilmeleri için 'entegre uygulama içi çözümler' olarak adlandırdıkları şeyleri içeriyor.

Bu, şu anki incelememiz boyunca mevcut olmamasına rağmen, AnchorFree, kullanıcıların yakında şehir düzeyinde konumlar ve tek tek ülkeler seçebileceklerini söylüyor.

ücretler

Hotspot Shield, PayPal'ın yanı sıra kredi kartları ve banka kartları dahil olmak üzere çok çeşitli ödeme yöntemlerini kabul eder.

Hotspot Shield Premium, VPN'lerin çoğundan daha pahalıdır, ancak en azından dört plandan az olmamak üzere birçok seçenek sunar.

Aylık faturalandırma seçeneği 12.99 $ 'a mal olur ve bu da piyasayı pahalıya mal eder. Özel İnternet Erişimi'nin aylık planı 9.99 dolardan daha makul ve ExpressVPN gibi premium bir VPN bile 12.95 dolardan çok daha ucuz.

Aboneliğinizi genişletmek, yine de daha iyi fırsatlar elde etmenizi sağlar. 6 aylık planın seçilmesi, fiyatı aylık 8.99 dolara düşürürken, yıllık faturalandırma ay başına 5.99 dolara düşüyor ve üç yıl ön ödeme yapmak bu düşüşü 3.49 dolara düşürüyor. Etrafında daha iyi fırsatlar var - NordVPN'in üç yıllık anlaşması ayda sadece 2,99 dolar tutuyor - ancak Hotspot Shield rekabetçi bir fiyatla satılıyor ve bu alanda iyi bir VPN için beklediğiniz aralıkta.

Bitcoin ile ödeme yapmak için destek yoktur, ancak kartlar, PayPal ve (fazladan anonimlik için) yüzlerce şirketten hediye kartı da dahil olmak üzere bir dizi başka yöntem kullanabilirsiniz.

Premium bir hesap için kayıt olun ve ödeme ayrıntılarınızı sormanıza rağmen, ilk 7 gün boyunca faturalandırılmazsınız. Bu süre içinde iptal ederseniz, ödeyecek hiçbir şey kalmaz ve parayı teslim etseniz bile, yine de 45 günlük cömert para iade garantisiyle korunuyorsunuz. (CyberGhost ayrıca 45 gün sunar, ancak çoğu sağlayıcı 30'da durur ve Özel İnternet Erişimi yalnızca size 7 verir.)

Gizlilik

Bir VPN'in güvenliğini anlamak genellikle protokol desteğine, şifrelemeye ve kimlik doğrulama detaylarına bakarak başlar. Bu oldukça karmaşık olabilir, ancak sadece bir servisin OpenVPN gibi güvenli bir protokolü desteklediğini görmek size güvenliği hakkında güvence verebilir.Hotspot Shield'i değerlendirmek daha zordur, çünkü OpenVPN veya IKEv2 veya L2TP / IPSec'i veya diğer standart VPN protokollerinden herhangi birini desteklememektedir. Bunun yerine kendi tescilli Catapult Hydra teknolojisini kullanır.

Bu göründüğü kadar endişeli değil. Mancınık Hydra'nın odak noktası performansı geliştirmeye odaklıdır ve protokolün şifreleme tarafı diğer herkesle aynı standartları kullanır.

Örneğin, Hotspot Shield web sitesi, Catapult Hydra’nın TLS (Transport Layer Security] 1.2, AES-128 şifrelemesi, sunucu kimlik doğrulaması için 2048 bit RSA sertifikaları ve Elliptic Curve Diffie-Hellman (ECDHE) aracılığıyla mükemmel şekilde takılan anahtarlar ile yapıldığını bildirmiştir. ileri gizlilik (anahtarlar sadece bir oturum için son, yenileri bir dahaki sefere üretilir.) Hangi şifreleme dışı meraklılar için, sizi güvende tutacak kadar iyidir.

Catapult Hydra gibi tescilli teknolojilerle ilgili bir sorun, başka neler olup bittiğini görmenin kolay bir yolu olmamasıdır. OpenVPN açık kaynak kodludur ve herhangi bir geliştirici koda bakabilir, nasıl çalıştığını bulabilir, belki sorun bulabilir veya iyileştirmeler önerebilir, burada mümkün olmayan bir şey.

Bu, Hotspot Shield'ın iddialarını tamamen güven duymanız gerektiği anlamına gelmez. Şirket, Catapult Hydra'nın 'McAfee, Bitdefender, Cheetah Mobile ve diğerleri gibi uygulamaları içinden VPN hizmetleri sunan büyük siber güvenlik şirketlerinin çoğunluğu' tarafından kullanıldığını belirtti. Ayrıca, 'Telefonica ve KDDI gibi taşıyıcılar da VPN hizmetleri ve Wi-Fi güvenliği sağlamak için Catapult Hydra'yı kullanıyor.'

 

Sonuç olarak, kod herkese açık olmasa da, bu işlevselliğin gözden geçirilmediği anlamına gelmez. Bu kurumsal müşterilerin, kendileri için doğru şekilde uygulayabilmeleri için Catapult Hydra'yı anlamaları gerekiyor ve Hotspot Shield, protokolün VPN hizmetlerini sağlamak için SDK'mızı kullanan dünyanın en büyük güvenlik şirketlerinin% 60'ından 3'ünün üçüncü taraf güvenlik uzmanları tarafından değerlendirildiğini söylüyor kullanıcılar.'

Gizlilik sadece düşük seviyeli tekniklerle ilgili değil. Müşteri uygulaması, özellikle gerçek kimliğinizi ortaya çıkarabilecek DNS ve WebRTC sızıntılarını engelleme konusunda da önemlidir. Neyse ki, Hotspot Shield'in müşterilerini ve tarayıcı eklerini IPLeak ve DNSLeakTest'te test etmek, hizmeti bizi her zaman meraklılardan koruyan herhangi bir sorun ortaya koymadı.

En azından teoride, VPN bağlantısı aniden kesilirse IP adresiniz de sızıntı yapabilir. Hotspot Shield'in uygulamalarından bazıları, VPN geri dönene kadar internetinizi kapatarak bunun önlenmesi için bir kapatma düğmesi içeriyor, ancak bu gerçekten işe yarıyor mu?

Windows istemcisi üzerinde bazı hızlı testler yaptık ve genel olarak çok iyi başa çıktığını bulduk. Bağlantı koparsa, istemci hemen kullanıcıları uyardı ve yeniden bağlanmaya çalıştı. Kill düğmesi kapalı olsa bile, IP adresimiz tipik olarak birkaç saniyeden fazla bir süre boyunca açıkta kalmadı. Kill anahtarını açtığımızda, IP adresimiz hiç görünmüyordu.

gizlilik

Gizlilik Politikasına göre, Hotspot Shield kullanıcıları üzerinde herhangi bir kayıt tutmaz.

Log Tutma

Hotspot Shield, web sitesinde görünüşte kesin olarak kayıt tutmayan iddialarda bulunur. Örneğin bir destek sayfası, "Hotspot Shield hakkında kişisel olarak tanımlayıcı herhangi bir bilgi toplamıyoruz. IP adresleri dahil olmak üzere kalıcı kullanıcı tanımlayıcıları toplamıyor, saklamıyor veya paylaşmıyoruz. Hiçbiri için herhangi bir etkinlik kaydı tutmuyoruz. Kullanıcılarımızdan bazıları, ister ücretsiz isterse Premium olsun. "

 

Gizlilik Politikası biraz daha ileri giderek "VPN ürünümüzün IP adresinizi VPN oturumunuzun süresinin ötesinde hiçbir zaman kaydetmeyeceğini veya kaydetmeyeceğini ve VPN bağlantısını kestikten sonra her zaman IP adresinizi silmemiz gerektiğini" belirtti. Bu, gelen IP adresinizi bazı çevrimiçi işlemlerde kullanılan VPN IP ile ilişkilendirebilecek hiçbir oturum kaydı olmadığını gösterir.

Ekstra güvence arıyorsanız, AnchorFree'nin 2018 Şeffaflık Raporu ilginç bir okuma. Hükümetlerden ve kanun uygulayıcı kurumlardan gelen bilgiler ve ne kadar kullanıcı verisinin üretildiği (56 ve hiçbiri olmadığı ortaya çıkmıştır) hakkında 2018'de aldığı talepleri ayrıntılandırmaktadır.

Etkinlik günlüğü hakkında iyi haberler olsa da, tam hikaye değil. Örneğin, Gizlilik Politikası bize şunları da söyler:

"Hotspot Shield uygulamasını başlattığınızda, VPN'e bağlanmadan önce, biz ve servis sağlayıcılarımız benzersiz mobil kimliği, donanım modeli, işletim sistemi sürümü, dil ve ağ bilgileri gibi cihaza özel bilgiler topluyoruz. yaklaşık (şehir düzeyinde) konumunuzu türetmek için IP adresinizi kullanın, ancak hiçbir zaman kaydetmeyin ya da saklamayın .. Bu bilgileri, hizmetleri sağlamak ve iyileştirmek, sorun gidermek ve hizmetlerimizle ilgili analitik işlemler yapmak için kullanırız. pazarlama atfetme amaçları."

Hotspot Shield, IP adresinizi 'kaydetmediğini veya kaydetmediğini' söylüyor, ancak uygulamayı başlattığınızda şirket bunu yapmalarını engellemiyor. Ek olarak, hem Hotspot Shield hem de servis sağlayıcıları bu kayıtları belirli bir cihaza bağlamak için yeterli ayrıntıyı günlüğe kaydedebilir ve belki de zaman içinde bir geçmişi tutabilir (muhtemelen o cihaza her bağlandığında o cihazın şehir düzeyindeki konumunu saklayabilirler) hizmet). Bunların hiçbiri sizi doğrudan belirli bir çevrimiçi eyleme bağlayamaz, ancak yine de beklediğinizden biraz daha fazla kayıt tutuyor.

Performans

Hotspot Shield, Mancınık Hydra protokolünün performansı hakkında büyük iddialarda bulunuyor, ancak yutturmaca karşılıyor mu? Bunu öğrenmek için Netflix'in Fast, Speedtest ve diğer web sitelerine baktık.

En yakın İngiltere konumumuza bağlanarak, 75Mbps fiber genişbant test hattımızdaki herhangi bir VPN'den bekleyebileceğimiz her şey 68 ila 70Mbps civarındadır. Bağlantınız daha hızlıysa, daha fazlasını elde etmeniz için iyi bir şans var.Avrupa bölgelerini kapatmak için uzanıyor - Hollanda, Fransa, Almanya - 65 ile 70Mbps arasında değişen hızlarda neredeyse hiç fark yaratmadı.

ABD’ye bağlanma indirme hızımızın neredeyse hiç değişmediğini, yaklaşık 60-65Mbps hızında, son incelememizde önemli bir gelişme olduğunu gördü.İşin garibi, Hotspot Shield'in daha uzaktaki sunucularının çoğu daha hızlıydı; Brezilya, Hindistan, Japonya ve Singapur ise ortalama 65-70Mbps civarındaydı. Avustralya’ya geçmek nihayet hız düşüşünü gördü, ancak 55-65Mbps civarındaydı, ki bu da hemen hemen herkesin her yerini altüst ediyor.

Bunlar, özellikle en uzak yerler için, hem yüksek hızlar hem de tutarlılık için yıldız sonuçlarıdır. Uzaktaki sunuculara düzenli olarak bağlanmayı planlıyorsanız, Hotspot Shield sadece etrafınızdaki en iyi VPN'lerden biri olabilir.

Netflix Kullanmak

Bir VPN'e bağlanmak, belirli ülkelerdeki içeriği engelleyen akışlı sitelerden, bir dizi popüler siteyi engelleyen Çin gibi ülkelere kadar her türlü web sitesi kısıtlamasını atlamanıza yardımcı olabilir.

Bir VPN'in engellenme kabiliyetlerini ölçmek zordur, bu kadar çok faktör vardır, ancak hizmetin YouTube, BBC iPlayer ve Netflix ile nasıl çalıştığını kontrol ederek etkinliği hakkında bir fikir edinmeye çalışıyoruz.Hotspot Shield, bize herhangi bir zorluk yaşamadan, coğrafi bloklu YouTube kliplerine hızlı erişim sağladı. YouTube'un engellemesini kaldırmak nispeten kolay olduğu için bu iyi bir haber, ancak büyük bir sürpriz olmasa da.BBC iPlayer daha iyi korunur ve genellikle daha fazla zorluk çıkarır. Yine de Hotspot Shield için değil, içeriğimizi her zamanki gibi yayınlamamıza izin verdi.

Netflix, VPN'leri engellemek için büyük çaba harcıyor ve normalde erişmesi en zor olan akış sitesi. Fakat bir kez daha, Hotspot Shield iyi bir performans sergiledi, ABD ve İngiltere Netflix'e zorlanmadan girmemizi sağladı.

Torrent Kullanmak

Hotspot Shield, P2P politikasını tam olarak vurgulamıyor. Bundan web sitesinin ön sayfasında, özellik listelerinde ya da SSS'lerin açılış sayfasında bundan söz edilmez.

Yine de biraz daha derine dalın, iyi haberler keşfedeceksiniz. Servis tüm sunucularda P2P'yi tamamen destekliyor, bu yüzden herhangi bir müşteriyle (Windows, Mac, Android veya iOS) bağlantı kurduğunuzda, indirmeye başlamaya hazırsınız.

Destek sitesinde yeni başlayanlar için birkaç basit kılavuz vardır; torrent açmak için neden bir VPN kullanmak isteyebilirsiniz?Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, Hotspot Shield'in bant genişliği sınırlamaları veya kısıtlamaları yoktur, bu nedenle hizmeti istediğiniz kadar kullanabilmeniz gerekir.

Hotspot Shield VPN Nasıl Kurulur

Hotspot Shield'a kaydolun ve web sitenize yönlendirilirsiniz; burada Windows, Mac, Android ve iOS istemcileri için indirme bağlantılarını ve Chrome uzantısını bulabilirsiniz.

 

Bağlantıları manuel olarak kurmak için, yönlendiricilerde veya diğer platformlarda talimatları bulmayı umuyorsanız, hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Hotspot Shield, OpenVPN gibi standart protokolleri desteklemek için kullanılır, ancak şimdi yalnızca kendi 'Catapult Hydra' teknolojisini kullanabilirsiniz. Şirket bunun uzun vadede bağlantılarda 2,4 kata varan hız artışlarını teklif etmenin değerli olduğunu iddia ediyor, ancak başka hiçbir şey Catapult Hydra'yı desteklemediğinden, servisi yalnızca Hotspot Shield'in kendi uygulamaları ve müşterileriyle kullanabilirsiniz.

Bu uygulamalar ve istemciler, en azından, kurulumu ve kullanımı kolaydır. Windows istemcisi, diğer uygulamalara çok benzer şekilde ayarlarken, mobil uygulamalar ve Chrome uzantıları ilgili uygulama mağazalarından bulunabilir ve yüklenebilir. Kayıt sırasında oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapın ve servisi araştırmaya hazırsınız.

Hotspot Shield VPN Windows'a Nasıl Kurulur ve İncelemesi

Çoğu VPN uygulamasının kullanımı kolaydır, ancak Hotspot Shield'ın Windows istemcisi bu sadeliği yeni bir seviyeye taşıyor. Arayüz karanlık, neredeyse boş bir paneldir; tek özellik ortasındaki büyük bir Açma / Kapama düğmesidir; ve henüz elinizde olmadıysa, altındaki bir başlık 'Bağlantıyı başlatmak için düğmeyi tıklayın' der.

Talimatları izleyin ve birkaç dakika içinde servise bağlanırsınız (Hotspot Shield çoğu VPN'den daha hızlı bağlanır). Açma / Kapama düğmesi boyut olarak küçülür ve panelin üstüne çıkar, yeni sanal konumunuzu ve IP adresinizi gösteren bir harita belirir ve birkaç rakam size verdiğiniz toplam veri miktarını güncel tutar. yükledi ve indirdim. Hepsi harika görünüyor ve çok iyi sunuldu.

Mevcut konuma tıklamak, seçim yapabileceğiniz diğer ülkelerin bir listesini görüntüler. Bu, sunucu mesafesi, yükleme veya ping süreleri hakkında bilgi içermeyen, bir ülke içindeki konumları seçme seçeneği olmayan ve yeniden bağlanmayı hızlandırmak için Sık Kullanılanlar sistemi veya 'Son kullanılanlar' listesi olmayan basit bir menüdür. Liste 29 ülkede göreceli olarak kısa, ve bir konum seçmek sunucuları çok hızlı bir şekilde değiştiriyor - inceleme sistemimizde yaklaşık üç saniye, çoğu VPN'den daha hızlı - Hotspot Shield hala çok hızlı.

Hotspot Shield’ın ayarlar iletişim kutusu çok az seçenekle aynı derecede basit. Bununla birlikte, Windows başlatıldığında istemciyi çalıştıran anahtarlar ile IP sızıntılarını önleyen ve VPN'nin düşmesi durumunda internet erişimini engellemek için bir öldürme anahtarını etkinleştiren anahtarlarla hala temel şartları kapsar.

Güvensiz wifi bağlantı noktalarına, güvenli bağlantı noktalarına veya tüm ağlara eriştiğinizde, müşterinin otomatik olarak Hotspot Shield'a bağlanma yeteneğinde bir hoşgeldin bonusu özelliği vardır. Bu seçenek istediğimiz kadar kullanılamaz ve burada görmek güzel.

Müşterinin Yardım seçeneği başka bir artı. Tarayıcınızı sadece Hotspot Shield destek sitesinde açmak yerine, istemci arayüzünde önemli SSS'leri görüntüler (Bağlanamıyor, Bağlanamıyor ama Göz Atılmıyor vb.). Bir veya iki tıklamayla, ve eğer yardımı olmazsa, bir Kontak düğmesi tarayıcınızı Hotspot Shield desteğinin bazı profesyonel yardımlar için Canlı Sohbet sayfasında açar.

Hotspot Shield VPN Android'e Nasıl Kurulur ve İncelemesi

Hotspot Shield Android uygulaması, Windows kuzeni ile aynı temiz ve basit bir arayüze sahiptir. Uygulamayı açın, Bağlan'a tıklayın; geçerli konumunuz küçük bir haritada görüntülenir.

Konum adına (veya haritaya) dokunduğunuzda, faydalı bir ekstra olduğunu fark edeceksiniz. Windows istemcisi her zaman ilk başta en son kullandığınız sunucuya yeniden bağlanırken, Android uygulaması geçerli konumunuz için en hızlı sunucuya bağlanmak üzere ayarlanabilir.

Ekranı aşağı doğru kaydırmak, belirli uygulamaların trafiğini otomatik olarak koruma yeteneğinde başka bir kullanışlı seçeneği ortaya çıkarır. Gerekli uygulamalarınızı listeye ekleyin; çevrimiçi olması gerektiğinde Hotspot Shield otomatik olarak bağlanacaktır.

Kötü amaçlı yazılım taraması ve pil ömrünü uzatmak için bonus araçları vardır (uygulama, Bitdefender tabanlı bir kötü amaçlı yazılım tarayıcısına sahipti, ancak bu durum atılmış görünüyor.) Bunların bir değeri var, ancak özellikle gelişmiş bir şey yapıyor görünmüyor Ayrıca, bir dizi ücretsiz Android bakım uygulamasından da benzer özellikler elde edebilirsiniz.

Bir Ayarlar paneli ayrıca, cihazınız başlatıldığında başlatılacak veya belirli ağ türleri için (güvenli, güvenli olmayan, mobil.) Hotspot Shield'ı otomatik olarak açma seçenekleriyle Windows istemcisi ile aynı düzeni izler. Ancak, cihazınız uyku modundayken VPN'i kapatma özelliğinden daha fazla pil tasarrufu elde edersiniz.

Android uygulamasının Hotspot Shield sitesindeki yardım belgelerine de gömdüğünü görmekten memnuniyet duyuyoruz; yalnızca bir destek web sitesi açmak ve ilgili konuyla ilgili makaleleri bulmanızı sağlamak yerine, arayüzündeki genel sorunlar hakkında rehberlik almanıza izin veriyoruz. kendi.O zaman burada çok fazla güç ya da yapılandırılabilirlik yoktur, ancak Android uygulamasının kullanımı kesinlikle kolaydır ve en iyi sunucuyu otomatik olarak seçme kabiliyeti Windows istemcisine göre hoş bir avantajdır.

Hotspot Shield VPN IOS'a Nasıl Kurulur ve İncelemesi

Hotspot Shield'in iOS uygulaması, diğer istemciler için bir bağlantı düğmesinden, bir dünya haritasından ve konum listesinden ve çok az ayardan biraz daha fazlasıyla yakın bir başka yakın arabirim eşleşmesidir.

ios

Her zamanki gibi, iOS sürümü masaüstü rekabetinden daha görsel bir dokunuşa sahip. Bağlan düğmesine bastığınızda, uygulama haritadaki geçerli konumunuzu vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda yavaşça darbelere neden olur. Bu, konumunuzu bir bakışta görmeyi kolaylaştırır ve rahatça, harika görünmesini de sağlar.

Alamadığınız şey işlevsellik yolunda. Android ile elde ettiğiniz 'optimal sunucu' bağlantı seçeneği burada mevcut değil ve varsayılan konumunuz olarak belirli bir ülkeyi seçmeniz için kaldı.

Ayarlar paneli de, otomatik başlatma veya otomatik bağlantı seçeneklerine sahip olmayan ve sonlandırma anahtarı bulunmayan seyrek. Alacağınız tek seçenek, güvensiz bir ağa bağlandığınızda sizi uyarmak, belki de elle bağlanmanızı isteyen bir 'Güvensiz bağlantı' ayarı. (Bu bile varsayılan olarak kapalıdır.)

Uygulamaya bir derecelendirme vermemizi istediğinde, hızlı bir şekilde başka bir sıkıntı tespit ettik. Bu nadir değildir ve ücretsiz veya deneme uygulamalarından bekleriz, ancak nispeten pahalı bir ticari uygulama satın aldığımızda değil ve kurulumdan birkaç saat sonra ortaya çıkar.

Genel olarak, iOS uygulaması iyi görünüyor ve kullanımı kolay; ancak neden Hotspot Shield'ın Android ile bunu yapabildiğini gösterdiği gibi, konumunuz için en iyi sunucuya bağlanma seçeneğinin olmadığını görmek zor. Uygulamanın.

Browser Uzantısı Kurulum ve İncelemesi

Birçok VPN tarayıcı uzantıları sunar, ancak genellikle bir Konum listesinden ve bir Bağlan düğmesinden biraz daha fazla işlevselliğe sahip çok basit, soyulmuş araçlar. Hotspot Shield ile durum böyle değil, ama-- Chrome eklentisi özelliklerle doludur ve bazı şekillerde masaüstü ve mobil uygulamalardan daha güçlüdür.

Açılış arayüzü, diğer istemcilerde olduğu gibi göründüğüne dair hiçbir gösterge vermez: ortada bir Connect butonu bulunan ve çoğunlukla boş olan koyu renkli bir panel. İşaretle, tıkla ve bağlısın.

Bu da neredeyse bir anlık bağlantı, çünkü tarayıcı uzantısı yalnızca tarayıcı trafiğinizi koruyan basit bir proxy sistemidir. Bu her durumda işe yaramaz, ancak çoğunlukla web sitelerinin engellenmesini kaldırmakla ilgileniyorsanız, size çok iyi hizmet edebilir.

Sağ üst Yapılandırma düğmesine dokunduğunuzda uzantı daha ilginç hale gelir. Örneğin, nihayet Hotspot Shield'in ilk bağlandığınızda erişmesini ya da otomatik olarak en yakın sunucuya bağlanmasını sağlamak için varsayılan bir sunucu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca bir problem var, sadece Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, Hollanda, Rusya, Singapur, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri gibi nispeten az sayıda sunucuya erişebiliyorsunuz, ancak ekstra kontrol yine de hoş bir artı.

Reklam, çerez, izci, kötü amaçlı yazılım ve WebRTC engelleyicileri ile başlayan ve yerel ağınızda barındırılan ve erişmekte olduğunuz kaynakları görmezden gelmek için kullanışlı bir seçenekle başlayan bir dizi gizlilik ekstra vardır.

Belki de en iyi eklemeler, en azından bir kere bulduktan sonra Otomatik Koruma ve Bypass listeleridir (uzatma konsolu yerine Chrome'un Hotspot Shield Ayarları sayfasındalar). İlk web sitelerini eklediğinizde, Hotspot Shield, onlara erişmeye çalıştığınızda otomatik olarak kendini açacaktır; örneğin, VPN'yi tam olarak kullanmanız gerektiğinde, uygun olacaktır. Baypas listesine web siteleri eklediğinizde, Hotspot Shield onları VPN ile çalışmayan veya gerçek konumunuzu görmesi gereken (yalnızca kullanılabilir olan bir akış platformu), tünel yerine normal bağlantınız üzerinden yönlendirir. senin ülkende).

Bu başlangıçta göründüğü kadar güçlü değil. Reklam engelleyici, örneğin pazar liderleri kadar yetenekli değildir ve çalışma şeklini özelleştirmek için herhangi bir ayar veya seçeneğe sahip değildir. Yine de, genel olarak çok iyi çalışıyor ve Chrome uzantısı proxy rekabetinin çoğundan daha iyi.

Her ne kadar web sitesinde tanıtılsa da, Hotspot Shield ayrıca bir Firefox eklentisine sahiptir. Bu, Chrome uzantısıyla neredeyse aynı şekilde görünür ve çalışır, yalnızca küçük bir eksiklikle (web izleyicilere sahte gezinme bilgilerini beslemek için isteğe bağlı bir Kılıç Modu içermez.) Aksi takdirde, bu kadar yetenekli ve kullanımı kolaydır. Chrome sürümü ve Hotspot Shield programına hoş geldiniz olan bir eklentidir.

 

Paylaş:

Bilgide kalın

Space'ten en son gelişmelerle ilgili özel teklifler alın.